سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۱ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
تهدید فرصت‌های شغلی آلمان با ظهور خودروهای برقی
۱۵:۵۱ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۳

تهدید فرصت‌های شغلی آلمان با ظهور خودروهای برقی

پرشین خودرو: یک رسانه آلمانی نوشت در صورتی که این کشور تا سال 2030 به سوی تولید و استفاده انبوه از خودروهای برقی برود، بیش از ۴۰۰ هزار فرصت شغلی با خطر نابودی مواجه خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، روزنامه آلمانی "هندلز بلات" (Handelsblatt) می نویسد: تحقق یافتن تولید انبوع و استفاده عمومی از خودروهای برقی، تنها در بخش خط تولید موتور خودرو(موتورهایی با سوخت فسیلی) در آلمان، حدود ۸۸ هزار فرصت شغلی از بین خواهد رفت، چراکه در موتور خودروهای برقی، قطعات کم تری نسبت به موتورهای معمول به کار برده می شود.

این گزارش می افزاید نسل خودروهای برقی به گونه ای خواهند بود که به میزان خودروهای کنونی، به سرویس و خدمات مراقبت نیاز نخواهند داشت و این نیز دلیل دیگری برای از بین رفتن تعداد زیادی از فرصت های شغلی است.

 

خودروسازی


این گزارش حاکی است در سال ۲۰۱۸ میلادی در بخش صنعت خودرو آلمان ۸۳۴هزار فرصت شغلی بوجود آمد که این میزان نسبت به سال ۱۹۹۱ میلادی بسیار چشم گیر بود.

صنعت خودرو سازی آلمان با توجه به سرعت بخشیدن در ساختن و به کار گرفتن خودروهای برقی به منظور کاستن از میزان گاز کربنیک و گازهای گلخانه ای ، از سوی اتحادیه اروپا تحت فشار قرار دارد.

منبع: ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!