پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
 دریافت گواهی‌ ثبت نرم‌افزار بومی «تام اسكادا»
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اجاره خودرو

دریافت گواهی‌ ثبت نرم‌افزار بومی «تام اسكادا»

پرشین خودرو: شركت تام موفق به دریافت تاییدیه ثبت نرم‌افزار «تام اسكادا» از شورای عالی انفورماتیك شد.

به گزارش به گزارش پرشین خودرو، نرم‌افزار TAM SCADA با تكیه بر تجربه و دانش كارشناسان شركت تام ایران‌خودرو طراحی و بومی‌سازی شده است.

در سال 1392 به دنبال شدت گرفتن محدودیت های ناشی از تحریم نرم افزارهای اسكادای خارجی تصمیم بر تولید این نرم افزار گرفته شد ضمن اینكه مشكلات ناشی از نفوذپذیربودن نرم افزارهای خارجی، نیاز به بومی سازی چنین نرم افزاری را جدی تر می كرد.

با به‌كارگیری آخرین تكنولوژی‌های طراحی و راه كارهایی از جمله كدگذاری، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری نرم افزار «تام اسكادا» بهینه شده است .بعلاوه امكان نظارت كاربران را به طرق مختلف از كامپیوترهای شخصی گرفته تا موبایل و تبلت به راحتی فراهم می‌كند.

از جمله ویژگی‌های اصلی این نرم افزار می‌توان به نظارت و كنترل Realtime، نمایش نموداری و تحلیلی اطلاعات به صورت Online و Offline، سازگاری كامل با پروتكل‌های استاندارد OPC، دسترسی انعطاف‌پذیر از طریق Web و قابلیت توزیع پردازش بر روی حداكثر 24 سرور Redundant اشاره كرد.

«تام اسكادا» در حوزه های متعدد از جمله در حوزه انرژی شامل تمامی حامل های انرژی (آب، برق، گاز، هوای فشرده و ..). و در كلیه مراحل تولید، انتقال و مصرف این حامل‌ها، در حوزه صنعت شامل صنایع تولیدی (خودرو و غذایی ...) و فرآیندی ( نفت و گاز و معدنی...) و همچنین در حوزه ساختمان جهت مدیریت هوشمند (BMS) مجموعه های مسكونی، اداری و تجاری، قابلیت استفاده دارد. به‌علاوه از این نرم افزار به عنوان بستر پایش و كنترل برای پروژه‌های هوشمندسازی و اینترنت اشیا برای استقرار Industry4.0 نیز می‌توان استفاده كرد.

این نرم‌افزار كه هم اكنون جهت مانیتورینگ خط G2-1 سالن پرس شماره3 ایران خودرو به كار گرفته شده، پس از تحلیل نموداری و آنالیز اطلاعات به دست آمده از پایش این خط در خصوص زمان های توقف، میزان و دلایل آن، قابلیت افزایش راندمان كاری خط تا میزان 50 درصد را تشخیص داده كه در مقیاس صنعتی مقدار قابل توجهی است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!