پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دولت ۵ هزار میلیارد به حمل ونقل تهران بدهی دارد
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اجاره خودرو

دولت ۵ هزار میلیارد به حمل ونقل تهران بدهی دارد

پرشین خودرو: مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از عدم تحقق سهم دولت در توسعه حمل ونقل عمومی شهر تهران گفت: دولت در سومین سال فعالیتش نیزهمانند سنوات گذشته کمک حداقلی به این مهم نداشته است.

به گزارش پرشین خودرو، مسعود رنجبریان با بیان اینکه توسعه حمل‌ونقل ریلی یکی از اصلی‌ترین مطالبات شهروندان است که دولت نیز باید در این خصوص همگام با شهرداری تهران در توسعه مترو قدم بردارد، اظهار کرد: متأسفانه نه دولت یازدهم و نه دولت دوازدهم همگام با شهرداری در توسعه حمل ونقل عمومی قدم برنداشته است.


مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در حالی که شهر تهران از لحاظ آلودگی هوا جزو آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود بیش از پیش به حمایت و کمک برای تأمین منابع برای توسعه حمل ونقل عمومی نیاز دارد. با این وجود میزان مطالبات شهرداری از دولت طی 2.5 سال گذشته به بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

حمل و نقل

 


رنجبریان ادامه داد: یارانه بلیت حملونقل همگانی، احداث و تکمیل خطوط متروی تهران، توسعه ناوگان مترو و اتوبوسرانی، قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و مصوبات مرتبط با شورای اقتصاد و سهم وجوه حاصل از جرایم رانندگی در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از جمله مواردی است که بر اساس مصوبات هیأت وزیران دولت سهم عمده‌ای در حمل ونقل و ترافیک دارد‌‌.

وی افزود: بر این اساس مجموع سهم قانونی دولت در تأمین منابع مورد نیاز حمل ونقل درون شهری در چارچوب قوانین موضوعه، طی سال‌های 96، 97 و نیمه نخست 98 حدود 5 هزار و 696 میلیارد تومان می‌شود که دولت طی سال‌های پیش گفته تنها 166 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده است‌.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: برابر قانون حمایت از سامانه‌های حمل ونقل ریلی شهری و حومه باید تأمین 50 درصد هزینه‌های مطالعات و سرمایه گذاری ایجاد و احداث سامانه‌های ریلی درون شهری ( مترو ) توسط دولت تأمین شود این در حالی است که این مهم تاکنون محقق نشده است. متأسفانه دولت دوازدهم در سومین سال فعالیتش برای توسعه خطوط اولویت‌دار متروی تهران صرفا مبلغ 650 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته که تاکنون ریالی از بودجه پرداخت نشده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک تصریح کرد: با در نظر گرفتن قوانین بالادستی مثل قانون حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و همچنین قانون حمایت از حمل و نقل ریلی مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیئت وزیران و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه کشور انتظار مدیریت شهری از دولت توجه جدی به تخصیص کامل اعتبارات برای توسعه متروی تهران و سامانه اتوبوسرانی شهر تهران در سال جاری و آینده است و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز توقع داریم که در تنظیم و تصویب بودجه سال آتی کل کشور در نظر داشته باشند برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران تنها راه ممکن اهتمام لازم به کمک‌های دولتی در خصوص توسعه مترو و اتوبوس‌های دارای استاندارد آلایندگی است.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!