جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی میزهای ساخت داخل
۱۶:۳۹ | ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اجاره خودرو

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی میزهای ساخت داخل

پرشین خودرو: سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون مجموعه قراردادها و تفاهم نامه های میزهای ساخت داخل، کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورو به همراه داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی صادقی نیارکی در گردهمایی روسای سازمان های صمت استانها، بیان کرد: مهمترین محور برنامه های امسال وزارتخانه رونق تولید است که مهمترین برنامه ذیل آن نهضت ساخت داخل است.

وی در این خصوص ادامه داد: تاکنون ۹ میز ساخت داخل در صنایع خودرو، موتور سیکلت، پتروشیمی، مخابرات، مس و همچنین فولاد برگزار شده است و تا پایان سال ۷ میز دیگر ساخت داخل را برگزار می کنیم.

 

صادقی نیاری

 


سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: میز لوازم خانگی، تجهیزات پتروشیمی، تاسیسات ریلی و همچنین صنعت فولاد این میزها هستند.

صادقی نیارکی با اعلام اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ می خواهیم ۱۰ میلیارد دلار از واردات را داخلی سازی کنیم، گفت: دستیابی به استقلال و خودکفایی و تغییر رویکرد از مونتاژ کاری به فناوری را در این راستا دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون نمایشگاه توانمندی های ساخت داخل و ارایه نیازمندیها در ۶ استان کشور برگزار شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: کمیته راهبری میزهای ساخت داخل را تشکیل دادیم که بصورت هفتگی جلسات برگزار می شود.

صادقی نیارکی اضافه کرد: از تیرماه امسال تاکنون ۳ میز ساخت داخل در صنعت خودرو و موتور سیکلت با کاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورو، ۲ میز صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورو، ۲ میز صنعت پتروشیمی با کاهش ارزبری ۹۲ میلیون یورو برگزار شده است.

وی افزود: همچنین میز ساخت داخل مس با کاهش ارزبری ۰.۷ میلیون یورو، میز ساخت داخل فولاد با کاهش ارزبری ۴۳۰میلیون یورو برگزار شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون میزهای ساخت داخل، کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورو به همراه داشته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!