جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سرویس مدارس بر اساس پیمایش سهمیه سوخت می‌گیرند
۱۷:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

سرویس مدارس بر اساس پیمایش سهمیه سوخت می‌گیرند

پرشین خودرو: مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از اختصاص سوخت به خودروهای سرویس مدارس بر پیمایش خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص سهمیه اختصاص یافته به رانندگان سرویس مدارس اظهار داشت: آن دسته از ناوگانی که در قالب سامانه پایش ناوگان دانش آموزی «سپند» ساماندهی شده‌اند، به عنوان سرویس‌های مجاز به شمار می‌روند و از سهمیه سوخت ویژه سرویس مدارس برخواردار هستند.

وی افزود: در این خصوص در کارگروه مربوطه پس از بررسی‌های لازم میزان سهمیه تعلق گرفته به سرویس مدارس تا سقف ۱۲۰ لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف ۸۰ لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافت.


ضامنی عنوان داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مقرر شد بعد از دو ماه از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، تخصیص سهمیه سوخت سرویس‌های مدارس صرفاً بر مبنای پیمایش آن‌ها در قالب تخصیص اعتبار نقدی به حساب مالکین این خودروها انجام پذیرد. به این معنی که معادل سهمیه سوخت در نظرگرفته شده معادل ریالی آن به حساب مالکین واریز شود.

 

سهمیه سوخت


این مسئول ادامه داد: مرجع شناسایی و ارائه مشخصات فعالان این حوزه نیز سامانه پایش ناوگان دانش آموزی سپند تعیین شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه مدل محاسبه پیمایش سرویس مدارس عنوان داشت: این میزان پیمایش از طریق برنامه نرم افزاری موبایلی انجام می‌شود که هر راننده موظف است بر روی گوشی خود نصب کند.

وی گفت: پیمایش ماهیانه هر راننده بر اساس گزارش ارسالی از نرم افزار فوق در هر ماه محاسبه و مبنای اختصاص اعتبار مربوط به سهمیه سوخت است و عدم ارائه گزارش پیمایش صورت گرفته از این طریق، سبب حذف سهمیه سوخت خواهد شد.

ضامنی در رابطه با طریقه استفاده از نرم افزار افزود: رانندگان سرویس مدارس باید با شروع هر سرویس، شروع سفر و پایان هر سرویس گزینه پایان سرویس را از طریق برنامه ثبت کنند (این موضوع شامل سرویس‌های رفت و برگشت و سرویس دوم و سوم نیز می‌شود). مجموع سرویس‌های انجام شده و مسافتهایی که توسط راننده در مدت زمان فعالیت طی می‌شود تعیین کننده میزان سهمیه سوخت مورد نیاز راننده خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!