یكشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
درخواست تخصیص اراضی مورد نیاز پروژه آزادراه تهران-شمال
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اجاره خودرو

درخواست تخصیص اراضی مورد نیاز پروژه آزادراه تهران-شمال

پرشین خودرو: وزارت راه و شهرسازی درخواست تخصیص اراضی موردنیاز به پروژه آزادراه تهران - شمال را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، وزارت راه و شهرسازی به استناد تصویب‌نامه مورخ ۲ مرداد ۱۳۷۵ هیئت وزیران، مجوز انعقاد قرارداد با شرکت احداث و نگهداری آزادراه تهران - شمال (وابسته به بنیاد مستضعفان) جهت احداث و بهره‌برداری آزادراه تهران - چالوس را اخذ کرده و مقرر شد ۵ /۶۲ میلیون مترمربع از اراضی ملی به مجری این طرح واگذار شود.


بر اساس مجوز انعقاد متمم قرارداد مشارکت، تغییراتی در ساختار مشارکت و میزان اراضی واگذاری حاصل شد که به موجب آن اراضی مورد نظر به ۲ /۳۵ میلیون متر مربع کاهش یافت.

 

آزادراه تهران- شمال


در ادامه و با نظر دولت ۵۱۱ هکتار از اراضی چیتگر نیز به منظور واگذاری به طرف مشارکت در نظر گرفته شد که ۷۰ درصد سهم شهرداری و ۳۰ درصد به صورت مشترک سهم ارتش و شرکت آزادراه است.

هم‌اینک وزارت راه و شهرسازی درخواست نموده تا با توجه به توافقات صورت گرفته با شرکت فوق و با هدف تسریع در اجرای این طرح، زمینی به مساحت تقریبی چهار هکتار در مجاورت اراضی ۵۱۱ هکتاری به این شرکت تخصیص داده شود.

منبع: ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!