شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
افزایش انگیزه های قطعه سازان با پرداخت های عادلانه
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اجاره خودرو
مدیرعامل ایران خودرو مطرح کرد:

افزایش انگیزه های قطعه سازان با پرداخت های عادلانه

پرشین خودرو: مدیرعامل ایران خودرو از افزایش جذب نقدینگی در ایران خودرو خبر داد و گفت: پرداخت به قطعه سازان نیز افزایش قابل توجهی یافته و با توجه به اینكه پرداخت‌ها همراه با رعایت عدالت بوده توانسته سبب ایجاد انگیزه در قطعه‌سازان شود.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی در دیدار با اعضای كارگروه نظارت بر مصوبات شورای امنیت ملی كشور تصریح كرد:‌ وقتی وزارت صنعت دستور ساخت داخل محصولی را صادر می كند صندوق‌ها باید برای طراحی آن كمك كنند و شبكه بانكی نیز از تولید انبوه محصول حمایت كنند.

وی در ادامه با بیان این كه ایران‌خودرو با چالش‌های متعددی مواجه بوده كه با همكاری و حمایت‌های مسئولان توانسته در مسیر مطلوبی قرار گیرد گفت: تولید روزانه از عدد 950 دستگاه خودرو در روزهای ابتدای شهریورماه به 2557 در روز سی‌ام دی ماه و میزان تجاری‌سازی و عرضه به بازار خودرو نیز از عدد 650 به 2400 دستگاه در همین بازه زمانی رسیده است.

وی از تحویل 150 هزار دستگاه خودرو در سه ماه گذشته به مشتریان خبر داد و گفت:‌ خودروهای كسری دار كارخانه كه در شهریورماه بیش از 67 هزار دستگاه بود و هریك بیش از 24 قطعه كسری داشت را تكمیل كرده و به مشتریان تحویل داده‌ایم.

مقیمی، فعال‌سازی ظرفیت تولید قطعه‌سازان را از دستاوردهای ماه‌های اخیر برشمرد و گفت: با همكاری سازندگان سیاست‌های ساخت داخل تولید را جلو می‌بریم.

مدیرعامل ایران خودرو به داخلی سازی 50 قطعه با كاهش ارزبری 50 میلیون یورو اشاره كرد و گفت: به گواه سازندگان با اجرای برنامه‌های داخلی سازی بسیاری از كارگران به خطوط تولید بازگشته‌اند و حتی در روزهای تعطیل نیز فعال هستند. در همكاری با وزارت دفاع نیز موفق به داخلی سازی 8 قطعه مهم خودرو شده‌ایم.

 

ایران خودرووی بهبود شرایط اقتصادی و تولید را موضوع اصلی كشور دانست و گفت: ایران خودرو در 5 استان سایت تولیدی دارد و 16 استان نیز در ساخت قطعه برای سایت‌های تولیدی ایران خودرو مشاركت دارند. رونق در ایران خودرو منجربه حركت قطعه‌سازان نیز شده است.

مقیمی از افزایش جذب نقدینگی در ایران خودرو خبر داد و گفت: پرداخت به قطعه سازان نیز افزایش قابل توجهی یافته و با توجه به اینكه پرداخت‌ها همراه با رعایت عدالت بوده توانسته سبب ایجاد انگیزه در قطعه‌سازان شود.

وی در ادامه با بیان این كه از نیمه بهمن ماه تیراژ تولید روزانه ایران خودرو در عدد 2500 دستگاه تثبیت خواهد شد، تزریق نقدینگی را عامل مهمی برای تحقق این موضوع دانست و گفت: با تامین منابع مالی، هیچ نگرانی برای تولید، اشتغال و ارایه خدمات پس از فروش نخواهیم داشت. در بهمن و اسفند، تولید ماهیانه 60 هزار دستگاه خودرو را هدف‌گذاری كرده ایم.

مدیرعامل ایران خودرو اضافه كرد:‌ درحوزه فروش محصولات نیز در صورتی كه از توان تولید و تحویل خودرو اطمینان حاصل نكنیم اقدام به اجرای برنامه فروش نخواهیم كرد.

مقیمی خاطرنشان كرد:‌ سازندگانی كه درصد داخلی سازی بالایی در تولید محصولات داشته باشند در اولویت سهم تامین قطعات ایران خودرو قرار می گیرند.

در ادامه رئیس و اعضای كارگروه نظارت بر مصوبات شورای امنیت ملی كشور نیز بر حمایت از صنعت خودرو كشور برای تداوم رونق تولید در آن تاكید كردند.

همچنین در این جلسه مدیران پروژه پلتفرم ملی ایران خودرو، گزارشی از مشخصات پروژه و برنامه زمانبندی اجرا و همچنین نیازمندی های تحقق آن را ارایه كردند.

گفتنی است، رئیس و اعضای كارگروه نظارت بر مصوبات شورای امنیت كل كشور متشكل از نمایندگانی از مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، حسابرسی كل كشور، سازمان بازرسی كل كشور، معاونت اقتصادی و فن‌آوری شورای امنیت ملی، خزانه داری كل كشور، معاونت قوه قضائیه و معاونت فن آوری ریاست جمهوری و همچنین مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به عنوان همكار در طراحی پلتفرم ملی، از مركز دانش بنیان جتكو ایران خودرو و مركز تحقیقات،‌ طراحی و تكوین محصولات این خودروساز بازدید كرده و با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی آن آشنا شدند.

برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
!
!
!