چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
تاسیس کمیته‌های متناظر حمل‌ونقل
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اجاره خودرو

تاسیس کمیته‌های متناظر حمل‌ونقل

پرشین خودرو: فراخوان تشکیل کمیته‌های فنی متناظر با عنوان «سیستم‌های حمل و نقل هوشمند» و «سیستم‌های مدیریت ایمنی ترافیک راه‌ها» اعلام شد.

به گزارش پرشین خودرو، با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و همچنین وجود کمیته‌های تخصصی در این سازمان، لازم است که تمامی کشورهای عضو، کمیته‌های متناظری را جهت اعمال نظر بر روی مصوبات کمیته‌های تخصصی ISO و یا تغییر آن‌ها ایجاد کنند.

بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی، حمل و نقل و پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان استاندارد، برای این موضوع فراخوان اعلام کردند.

 

حمل و نقل هوشمند


کمیته فنی متناظر (ISIRI/ TC ۲۰۴) با عنوان «سیستم های حمل و نقل هوشمند» و همچنین کمیته فنی متناظر( ISIRI/ TC ۲۴۱) با عنوان «سیستم‌های مدیریت ایمنی ترافیک راه‌ها» دو کمیته‌ای هستند که این ستاد از فعالان و متخصصان، برای عضویت در آنها دعوت به عمل آورده است.


استاندارد سازی سیستم های اطلاعاتی، ارتباطی و کنترل در زمینه حمل و نقل سطحی شهری و روستایی از جمله جنبه های بین مدلی و چند حالته آن ، اطلاعات مسافر ، مدیریت ترافیک ، حمل و نقل عمومی ، حمل و نقل تجاری ، خدمات اضطراری و خدمات تجاری در سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) از دامنه‌های کاری این کمیته خواهد بود.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!