سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
تخلیه و بارگیری بنادر ۱۲درصد افزایش یافت
۱۴:۵۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

تخلیه و بارگیری بنادر ۱۲درصد افزایش یافت

پرشین خودرو: عملکرد بنادر کشور در تخلیه و بارگیری در دی ۹۸ همچون ماه گذشته توانست رشد مثبتی را به ثبت برساند.

به گزارش پرشین خودرو، عملکرد بنادر کشور در تخلیه و بارگیری در آذر ۹۸ با رشد همراه بود و خوشبختانه این رشد در دی‌ امسال نیز قابل لمس بود، در بین آمار‌های منتشر شده در بحث تخلیه و بارگیری در بین مواردی که در بنادر کشور ورود و خروج پیدا می‌کنند کالا‌های فلزی طلایه‌دار این بخش به شمار آمده و پس آن کالا‌های اساسی در جایگاه بعدی از این حیث قرار دارد.

 

بنادر کشور در تخلیه و بارگیری در مجموع کالا‌های اساسی، کالا‌های فلزی، کالا‌های ساختمانی و مواد معدنی، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، قطعات یدکی و ابزارآلات، کود و مواد شیمیایی، منسوجات چرم، پوشاک، الیاف، کاغذ و چوب، خرده بار و متفرقه، کالای کانتینری و فرآورده‌های نفتی در دی‌۹۸ عدد ۱۰.۹۹۹.۸۹۴ تن را به ثبت رساند که نسبت به پارسال در همین مدت که ۹.۸۲۶.۸۱۷ تن بود رشد ۱۱.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

http://persiankhodro.com/all_images/file_32213.jpg

 


کالا‌های فلزی که در صدر تخلیه و بارگیری در دی ماه امسال به حساب می‌آید توانست با ثبت عدد ۸۰۷.۶۱۱ تن نسبت به سال گذشته که عدد ۳۲۷.۹۳۱ تن را نشان می‌داد رشد ۱۴۶.۳ درصدی را شاهد باشد. هرچند که این میزان در مقایسه با سال ۹۶ که عدد ۹۲۸.۳۶۹ تن بود هنوز فاصله دارد.


همان طور که گفته شد بعد از کالا‌های فلزی این کالا‌های اساسی بود که با رشد ۱۰۴.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷، عدد ۲.۲۰۷.۲۵۴ تن را نسبت به عدد ۱.۰۸۰.۵۷۵ تن در پارسال را به ثبت رساند.


بعد از کالا‌های فلزی و اساسی دیگر بخش‌هایی که در تخلیه و بارگیری در بنادر کشور با رشد چشمگیری همراه بودند، کود و مواد شیمیایی با رشد ۲۶.۶ درصد و خرده بار با رشد ۱۷.۹ درصد بودند که توانستند در زمره کالا‌های با درصد مثبت در جدول عملکرد و تخلیه به تفکیک کالا قرار گیرند.


کالا‌های ساختمانی و مواد معدنی، منسوجات چرم و پوشاک دیگر کالا‌های ورودی و خروجی به بنادر کشور بودند که در مقایسه با پارسال توانستند رشد خوبی را شاهد باشند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!