شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۳۴ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
افتتاح فاز اول پایانه مترو آزادگان تا سال 99
۱۵:۳۴ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اجاره خودرو

افتتاح فاز اول پایانه مترو آزادگان تا سال 99

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت مترو تهران از نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان در بخش جنوبی خط 3 مترو خبر داد و گفت: ساخت فاز اول این پایانه تا سال آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره خبر نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان اظهار داشت: پایانه آزادگان یکی از پروژه‌های مهم و اولویت دار برای شرکت مترو تهران است که در بخش جنوبی خط ۳ قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه این پایانه یکی از عوامل اثر گذار در کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط ۳ مترو تهران است، خاطر نشان کرد: پایانه آزادگان حدود 50 هکتار است و به مبلغی برابر با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

امام با اشاره به انتخاب نهایی پیمانکار این پایانه عنوان کرد: روند اجرایی شدن مناقصه پایانه آزادگان از مدت‌ها پیش آغاز شده بود و اکنون با انتخاب پیمانکار در مرحله انعقاد قرارداد است.

 

مترو

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه زمان‌بندی این پروژه برای یک بازه زمانی 2 ساله تعیین شده است، گفت: این پروژه در مجموع در 2 فاز طراحی شده است که فاز اول آن تا سال آینده به پایان می‌رسد.


مدیر عامل شرکت مترو تهران عنوان کرد: فاز اول این پروژه شامل پارکینگ و چاله سرویس قطارها است و به همین دلیل برای تعمیرات کوتاه مدت نیز قابل استفاده است. فاز دوم نیز شامل تعمیرگاه و تجهیزات آن است که در این صورت تعمیرات سنگین و بلند مدت نیز قابل اجرا است.


امام بیان داشت: پایانه‌ها از جمله بخش‌های مهم خطوط مترو هستند که عمده کاربری آنها کمک به تنظیم سر فاصله حرکت قطارها، محلی برای پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی و تعمیرات احتمالی و نیز شستشوی واگن‌هاست. لذا راه اندازی پایانه‌ها در ابتدا یا انتهای خطوط از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: فارس

نظر بینندگان
!
!
!