شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
ارزیابی و قرنطینه در بنادر برای پیشگیری از ورود کرونا
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اجاره خودرو

ارزیابی و قرنطینه در بنادر برای پیشگیری از ورود کرونا

پرشین خودرو: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان: هرکسی که وارد محوطه‌های بندری می‌شود مورد ارزیابی و قرنطینه قرار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکل اجازه ورود به بندر داده نخواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، آقای حمیدرضا آبایی، درخصوص شیوع بیماری کرونا و گسترش آن بعد از چین به اروپا بابت تمهیدات در نظر گرفته شده در بندر انزلی برای جلوگیری از شیوع این بیماری افزود: براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی که سازمان بنادر و دریانوردی در عضویت آن قرار دارد، بابت قرنطینه انسانی دستورالعمل‌هایی وجود دارد.


وی اضافه کرد: به این شکل هرکسی که وارد محوطه‌های بندری می‌شود مورد ارزیابی و قرنطینه قرار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکل اجازه ورود به بندر داده نخواهد شد.


آبایی گفت: با این حال در شرایط خاص کنونی در بحث شیوع بیماری کرونا، مکاتبات با دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شد و امکانات مستقر در بندر افزایش پیدا کرد، در این خصوص با استفاده از تب‌سنج‌های لیزری هر شخصی که وارد بندر می‌شود مورد ارزیابی قرار گرفته و موارد مشکوک قرنطینه می‌شود؛ خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و ارزیابی‌های صورت گرفته، مورد خاصی مشاهده نشده و مشکلی از این بابت نداشته‌ایم.

 

بندر


مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان بابت میزان تخلیه و بارگیری در بندر انزلی اظهار داشت: در بحث تخلیه و بارگیری طی ۱۰ ماه سال ۹۸ عدد ۹۰۰ هزار تن به ثبت رسیده است، در این زمینه برنامه‌ریزی به این شکل بوده است تا کشتی‌هایی که به سمت بندر انزلی می‌آیند دو سر باشند تا بعد از تخلیه، بندر را پر ترک کنند.


وی ادامه داد: در این خصوص امکاناتی را برای صادرات بار فراهم کردیم که صادرکنندگان بتوانند از محوطه‌های بندر بهره برده و به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنند به همین دلیل هم اکنون ۴۶ درصد کشتی‌های ورودی به بندر پر از بندر خارج می‌شوند، این برنامه‌ریزی برای کالا‌های صادراتی هستند و نوید این را می‌دهد که در سال‌های آینده رشد بیشتری را شاهد باشیم.


آبایی درخصوص موافقتنامه اوراسیا و تاثیر آن در بنادر شمالی کشور گفت: هر نوع موافقتنامه بین‌المللی در رشد و بالندگی بنادر و تجارت هر کشوری بسیار تاثیرگذار خواهد بود، اما موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی بسیار تاثیرگذار است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: این موافقتنامه فرصتی را فراهم می‌کند که بنادر شمالی در بهترین شکل بتوانند از این امکان استفاده کنند و شرایط بهینه‌ای را برای آن‌ها فراهم می‌کند؛ در تفاهمنامه اوراسیا اتاق بازرگانی ایران و روسیه حضور دارند و این موافقتنامه یک فرصت است که برای بندرانزلی بسیار اهمیت داشته و باعث رونق آن خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!