یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
دردسر موتورسیکلت‌های فرسوده در تهران
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
اجاره خودرو

دردسر موتورسیکلت‌های فرسوده در تهران

پرشین خودرو: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه موتورسیکلت‌‌ها درتهران 8 برابر خودرو‌ها آلودگی تولید می‌کنند، گفت: عدم مدیریت موتورسیکلت‌ها در پایتخت دردسرساز شده است.

به گزارش پرشین خودرو، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران درباره آلودگی ناشی از تردد موتورسیکلت ها اظهارداشت: یکی از مشکلات شهر تهران که باعث آلودگی هوا و ترافیک می‌شود،‌ عدم مدیریت در حمل و نقل موتورسیکلت‌ها است که این موضوع سبب دردسر در پایتخت شده است.


وی با بیان اینکه در حال حاضر6 هزار موتورسیکلت در سطح شهر تهران شماره ‌گذاری شده است، عنوان کرد: اغلب این موتورسیکلت‌ها فرسوده هستند و هر موتورسیکلت بین 7 تا 8 برابر یک خودرو آلودگی ایجاد می‌کند، لذا نباید در کنار فرهنگسازی برای افزایش ایمنی و کاهش تصادفات موتورسیکلت، از مناسب سازی این وسیله نقلیه غافل شویم.

 

موتورسیکلت

 


عضو شورای شهر تهران افزود: در بسیاری از کشورها مساله رفت و آمد موتورسیکلت‌های فرسوده را محدود کرده‌اند و مالیات کلانی برای آن تعیین شده است.

فراهانی با تأکید براینکه فرهنگ موتورسواری به نحو مناسبی در سطح شهر تهران ترویج نشده است، اظهار کرد: به همین دلیل شاهد تجاوز موتورسیکلت‌ها به حریم پیاده روها، حرکات نمایشی در سطح معابر و عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی موتورسواران هستیم.

وی افزود: تردد در جهت مخالف خیابان‌های یک طرفه و استفاده نکردن از کلاه ایمنی نیز از جمله خطراتی است که در درجه اول امنیت خود این عزیزان را به خطر می اندازد. از این رو کمپین «موتورسوار خوب» در راستای فرهنگسازی با تضمین تداوم فعالیتش می تواند بسیار موثر واقع شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهروندان و مردم نشان داده‌اند در مواردی که روی فرهنگسازی تمرکز صورت می گیرد، تاثیرپذیر هستند، گفت: در گذشته با تبلیغ برای کمربند ایمنی این امر در جامعه نهادینه شد، حال امیدواریم با ترویج «کمپین موتورسوار خوب» که توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ایجاد شده است، رفتارهای صحیح موتورسواری جایگزین رفتارهای غلط گذشته شود.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!