شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
وزیر صنعت: لزوم انعقاد قرارداد بلندمدت با قطعه سازان داخلی
۱۶:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
وزارت دفاع در تولید و داخلی سازی رقیب بخش خصوصی نیست؛

وزیر صنعت: لزوم انعقاد قرارداد بلندمدت با قطعه سازان داخلی

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار انعقاد قرارداد بلندمدت با قطعه سازان برای سرمایه گذاری این واحدها در تولید قطعه شد.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی در نشست مربوط به مراسم افتتاح خط تولید محصول جدید ایران خودرو با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا گفت: تولید در ایران خودرو با تدبیر و ایثار مدیران و کارگران به روزانه ۲ هزار دستگاه رسید و امیدواریم این رقم هم حفظ شود و هم افزایش یابد. در گذشته برخی مشکلات به سبب نوسانات تولید و افت تولید بوجود آمده بود که حفظ این رقم تولید مهم است.

وی با قدردانی از كاركنان مهندسان و مدیران خانواده بزرگ ایران خودرو كه به ویژه در یکسال گذشته و ماه‌های اخیر همت کرده اند گفت: تکمیل خودروهای کف پارکینگ کاری جهادی بود، از حمایت های امیر سرتیپ حاتمی و وزارت دفاع نیز تشکر دارم، قطعه سازان نیز مجدانه پای کار بودند.

رحمانی اصلاح رابطه ایران خودرو با قعطه سازان را اقدامی بسیار با اهمیت خواند و گفت: این اعتماد در ساماندهی تولید و بازار نقش مهمی را ایفا كرده است.

وی داخلی سازی قطعات را نیز اقدامی بسیار موثر و مهم در پیشبرد اهداف خودكفایی صنعت خودروی كشور برشمرد و گفت: داخلی سازی انجام شده بیشتر از میزان اعلام شده در میزها است، گزارش داخلی سازی حتما سبب خشنودی رهبری خواهد شد. تا کنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو در حوزه های مختلف در چارچوب میزها داخلی سازی شده است.

وزیر صنعت، با بیان این كه كاهش ارزبری صورت گرفته براساس استانداردهای جهانی به وجود آورنده دست كم 100 هزار شغل ثابت است گفت: البته آمار داخلی سازی توسط مردم و شرکتها بیش از این رقم است.

وی، مدیرعامل ایران خودرو از مدیران جهادی دانست و گفت: همیشه وقت می گذارند و پای كار هستند.

رحمانی تاكید كرد:‌ با مدیران ارشد وزارتخانه عهد بسته ایم که به جز کار اصلی خود کار دیگری را انجام ندهند و وقت خود را بر روی کار در وزارتخانه بگذارند.

وزیر صنعت افزود: کاهش تعهدات دو خودروساز را در برنامه کاری ویژه داشتیم، حدود یک میلیون نفر از مردم پیش خرید داشتند، همت شد و تعهدات به جاهایی خوبی رسید و خودورسازان قول داده اند که معوقات را تا خرداد ماه ۹۹ صفر خواهند کرد.

وی با بیان این كه در حوزه تنظیم بازار و ثبات قیمت ها و عرضه و فروش خودرو برنامه داریم تاكید كرد: ایران خودرو بدنه فعال و مدیریت خوبی دارد، با رونمایی از خودروهای جدید و تحویل به موقع خودرو ها به مشتریان، رضایتمندی مردم نیز به دست می آید.

رحمانی وزیر دفاع را از شخصیت های بزرگ و مدیران خوب كشور توصیف كرد و گفت: وزارت دفاع در تولید و داخلی سازی رقیب بخش خصوصی نیست، امیر سرتیپ حاتمی هم بخوبی به این موضوع اشاره کرده اند.

وی افزود: واگذاری ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد، شرکتها باید واگذار شود تا هزینه های مالی کاهش یابد و به سمت کارهای بزرگ برویم.

وزیر صنعت با تاكید بر این كه در حوزه تنظیم بازار و ثبات قیمت ها و عرضه و فروش خودرو برنامه داریم، خاطرنشان کرد: به جای افزایش قیمت باید بهره وری بالا برود، با حذف شرکتهای چند لایه قیمت نیز پایین می آید.

 

رحمانی در پایان گفت: مردم نباید احساس کنند که در فروش، رانت یا تبعیضی قائل هستیم، اگر مورد مستندی بود، نمایندگی که اخلال ایجاد کند را لغو امتیاز می‌کنیم.

نظر بینندگان
!
!
!