شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۷:۳۳ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
«رانا سال» و «سورن سال» معرفی شد
۱۷:۳۳ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

«رانا سال» و «سورن سال» معرفی شد

پرشین خودرو: دو محصول رانا سال و سورن سال، مدل‌های بهبود یافته و مجهز رانا و سورن با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به جامعه معرفی شد.

به گزارش پرشین خودرو، هم زمان با دهه مبارك فجر، محصولات رانا سال و سورن سال ایران خودرو معرفی شد. این دو خودرو با امكانات رفاهی و تجهیزات ایمنی خواست مشتریان مهیا شده است.

 

سورن سال


حجم موتور سورن سال برابر با 1650 سی.سی و توان موتور 115 اسب بخار در 6 هزار دور در دقیقه و حداكثر گشتاور 159 نیوتن متر در 3500 تا 4500 دور در دقیقه شرایط مطلوبی را برای رانندگی فراهم می‌كند. از جمله تغییرات و بهبودهای اعمال شده در سورن سال می توان به چراغ جلو با طراحی جدید و مجهز به چراغ روز، چراغ عقب طرح جدید، فرمان جدید طرح چرم، كروز كنترل، سه سنسور عقب، قاب روی موتور، رینگ اسپرت دورنگ و عایق سقف طرح جدید اشاره كرد.

شیشه دودی، رودری ها با روكش جدید، قطعات تزییناتی جدید داخلی، جلو پنجره مشكی براق و اسپویلر روی صندوق عقب نیز از دیگر تغییراتی است كه بر جذابیت سورن سال افزوده است.

 

رانا سال


رانا سال نیز دیگر محصول معرفی شده ایران خودرو در دهه مبارك فجر است. حجم موتور این خودرو 1600 سی.سی بوده و توان موتور نیز 105 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه است. حداكثر گشتاور راناپلاس 142 نیوتن متر در 4 هزار دور در دقیقه است.

با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در طراحی این خودرو‌، امكان به‌كارگیری سیستم كروز كنترل، فرمان برقی، چراغ دی لایت و گیربكس اتوماتیك نیز فراهم شده است.

از مهم‌ترین تغییرات ظاهر بیرونی رانا سال می‌توان به دستگیره‌ها و زه‌های درب هم رنگ بدنه، طرح جدید جلو پنجره، آینه‌های جانبی مجهز به راهنماو چراغ های جلو عقب با طراحی جذاب و به روز اشاره كرد.

همچنین در تزئینات داخلی رانا سال نیز تغییرات متعددی اجرا شده كه می‌توان به داشبورد و رودری با طرح چرم جدید كه برای نخستین بار در محصولات تولید داخلی ایران خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کرد.

صندلی‌های این مدل با طرح پارچه جدید به سیستم ایزوفیکس برای اتصال صندلی کودک و پشت‌سری‌های قابل تنظیم برای سرنشین عقب مجهز شده است. همچنین طرح جدید کنسول میانی خودرو به‌صورت یكپارچه با كلیدهای شیشه بالابر جلو و عقب جدید و كلید تنظیمات آینه‌ها و طرح جدید دسته دنده با پایه کربن و کروم، از دیگر تغییرات رانا سال به شمار می‌رود.

نمایشگر جلوآمپر بصورت دیجیتال بوده و غربیلک فرمان آن مجهیز به کلیدهای کنترلی تنظیم سیستم صوتی، کروز کنترل و بلوتوث است.

طبق برنامه ریزی انجام شده، با اجرای تعهدات این دو خودرو تا پایان امسال، از سال آینده این دو خودرو سال به بازار عرضه و جایگزین مدل های قبلی خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!