چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
علت پولی شدن پارک حاشیه‌ای در تهران
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اجاره خودرو

علت پولی شدن پارک حاشیه‌ای در تهران

پرشین خودرو: سخنگوی شورای شهر تهران توضیحاتی درباره علت پولی شدن پارک حاشیه ای در شهر تهران بیان کرد.

به گزارش پرشین خودرو، علی اعطا ، درباره پولی شدن پارک حاشیه‌ای در شهر تهران، اظهار کرد:‌ در حال حاضر بخشى از حاشیه خیابان‌ها، ممنوعیت و محدودیت توقف یا پارک وجود دارد و تکلیفش روشن است اما بخش‌هاى دیگر، آنهایى است که در آنها امکان پارک وجود دارد، اما ساماندهى نشده و در برخی نقاط پارکبان‌هایی هستند که مبالغى از شهروندان دریافت مى‌کنند و معلوم نیست پول آن کجا هزینه می‌شود.


‎سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در شهر تهران با معضل جای پارک مواجه هستیم و نتوانستیم به واسطه پارکینگ‌های عمومی نیاز شهروندان را تأمین کنیم، ادامه داد: طرح پارک حاشیه‌ای نیز موضوع جدیدی نیست اما علی‌رغم ابلاغ مصوبه، عملیاتی نشده بود. این طرح براى ساماندهى پارک حاشیه‌اى است که نرخ آن، نه به صورت فعلى بدون قاعده و بى حساب و کتاب، بلکه روشن و شفاف و بر اساس مصوبه شورا باید محاسبه شود.

 

علی اعطا


‎اعطا ادامه داد: شما به عنوان مالک یک خودرو، وقتى از فضاى شهرى براى پارک کردن خودرو استفاده مى‌کنید، نسبت به کسی که از خودرو شخصى استفاده نمى‌کند، عارضه‌اى به شهر وارد مى‌کنید و باید هزینه آن را بپردازید تا این عوارض براى همه شهر و همه شهروندان هزینه شود.

‎وی افزود: اگر از افرادی که بخشی از فضای عمومی شهر را با پارک کردن خودروى خود اشغال کرده‌اند هزینه‌ای دریافت نکنیم به این معناست که برای آنها نسبت به افرادی که خودرو ندارد امتیاز قائل شده‌ایم؛ بنابراین فردی که دارای خودرو است از بخشی از حق مردم استفاده می‌کند و باید هزینه آن را بپردازد‌. البته مردم نیز حق دارند بدانند عوارضى که به این واسطه دریافت مى‌شود، چگونه براى شهر و شهروندان هزینه مى‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره اینکه هدف شهردارى از این طرح کسب درآمد است یا خیر، گفت: کسب درآمد را به دو شکل می‌توان معنی کرد، گاهی ممکن است با بخش خصوصی مواجه باشیم که فعالیتی انجام می‌دهد و هدفش کسب درآمد است و گاهی با یک نهاد عمومی مواجهیم که کارش مدیریت شهر است.

‎وی ادامه داد: نهاد عمومی موظف است عوارض هر استفاده اختصاصی از فضای عمومی را دریافت و برای شهر به صورت عادلانه هزینه کند. اگر چنین ارقامی دریافت نشود بین افراد دارای خودرو و فاقد خودرو تبعیض قائل شده‌اید.

‎اعطا گفت: اخذ و محاسبه عوارض پارک حاشیه‌ای به صورت هوشمند انجام خواهد شد و اکنون نیز در برخى مناطق چنین شده است و زیرساختهای انجام این کار نیز در حال فراهم شدن است.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!