چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۶ | ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست
۱۳:۵۶ | ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
گرندکس

بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست

پرشین خودرو: رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال از سوی این سازمان، تاکنون هیچ مشکلی از نظر آلایندگی نشان نداده است.

به گزارش پرشین خودرو، «نیره پیروزبخت» امروز دوشنبه در نشست خبری در محل سازمان ملی استاندارد ایران افزود: از آغاز فصل سرد سال تاکنون ۱۳۲ نمونه آزمایش از بنزین های توزیعی یورو ۴ جایگاه های سوخت اخذ شده که نتیجه بررسی ۳۸ مورد آنها هیچ مشکلی را در موضوع آلایندگی نشان نداده است.

وی بیان داشت: شاخص اکتان نمونه های یاد شده ۹۱.۵، آروماتیک ها ۱۱.۵، اولفین ها چهار، بنزن ۰.۴۸و گوگرد ۳۲.۸ بوده که همگی پایین تر از حد مجاز بوده است.

پیروزبخت یادآور شد: میانگین پارامترهای ۵۵ نمونه بنزین در فصل گرم سال نیز که پیشتر اعلام شده بود وضعیت خوب بنزین های تولیدی از نظر استاندارد را نشان داده بود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد:‌ به دنبال تجدید نظر در استاندارد بنزین توزیعی کشور از یورو۴ به یورو۵ و یورو ۶ هستیم و پیش نویس آن نیز آماده شده است.


وی ادامه داد:‌ مطابق قانون هوای پاک، مسوولیت مستقیم کیفیت بنزین و گازوئیل با سازمان حفاظت محیط زیست است و اگر لازم باشد سازمان ملی استاندارد در تدوین استانداردهای مورد نظر با این سازمان همکاری خواهد داشت.

 

نیره پیروزبخت


رئیس سازمان ملی استاندارد ایران یادآور شد: استاندارد گازوئیل اجباری نبوده و به همین دلیل تاکنون به آن ورود نکرده ایم، اما مطابق قانون هوای پاک از سال ۱۴۰۰ مشمول استاندارد اجباری خواهد شد.


وی در ادامه در خصوص تبدیل کارگاهی خودروهای بنزینی به گازسوز، گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، استانداردهای این موضوع در حال تدوین است.


پیروزبخت ادامه داد: استانداردی در این مبحث در هیچ کجای جهان وجود نداشته و به همین دلیل در حال انجام کار پژوهشی در این زمینه هستیم.


وی به بازرسی از جایگاه های سی. ان. جی نیز اشاره کرد و افزود: ۴۸ شرکت بازرسی برای جایگاه های سی ان جی در ۱۲ استان و ۲۱ آزمایشگاه برای بررسی منبع ذخیره مخازن آنها وجود دارد.


رئیس سازمان ملی استاندراد ایران یادآور شد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ جایگاه سی ان جی و افزون بر ۱۰۰ هزار مخزن ذخیره در جایگاه های یاد شده وجود دارد که تاکنون ۲۴ هزار مخزن ذخیره مورد آزمون دوره ای قرار گرفته و هزار و ۶۸۰ مورد از آنها دارای مشکل ارزیابی شدند.غیراستاندارد بودن خودروهای دوگانه سوز کارگاهی


وی خاطرنشان کرد: هرچند جای هیچ نگرانی نیست، اما باید گفت همه خودروهای دوگانه سوز شده کارگاهی در کشور غیراستاندارد هستند.


پیروزبخت گفت: تاکنون حوادث رخ داده در جایگاه های سی ان جی به دلایلی همچون استفاده از تلفن همراه، سیگار کشیدن و غیره حین سوختگیری اتفاق افتاده است.


وی ادامه داد: نگارش و تدوین استاندارد این مخازن آغاز شده و پس از تصویب در کمیته ملی استاندارد، اجرایی خواهد شد.


این مقام مسوول همچنین گفت:‌ تا تاریخ ۲۶ بهمن ماه (شنبه گذشته) ۸۰ هزار و ۸۱۳ دستگاه نازل سوخت در کشور بازرسی شد که هزار و ۹۱۷ مورد آنها مشکل دار تشخیص داده شدند، اما در صورت اصلاح مشکل فنی می توانند به چرخه مصرف بازگردند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!