پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خودروهای «دناپلاس» و «رانا» برقی می شود
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اجاره خودرو
مدیرعامل ایران خودرو:

خودروهای «دناپلاس» و «رانا» برقی می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل ایران خودرو در یازدهمین همایش ملی موتورهای درون‌سوز، گفت: در بحث سوخت کمتر و برقی سازی اقداماتی انجام داده‌ایم و برخی خودرو‌ها برقی می شوند. برنامه‌ریزی‌هایی برای برقی‌سازی دناپلاس و رانا داریم که در سال آینده آن را پیش خواهیم برد.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی امروز در یازدهمین همایش ملی موتورهای درون‌سوز، از برقی‌سازی محصولات، كوچك‌سازی قوای محركه و استفاده از سوخت‌های كم كربن به عنوان اقدامات اجرایی ایران‌خودرو در راستای تحقق اهداف ملی مصرف سوخت نام برد.

وی گفت:‌ توسعه فن‌آوری ایست‌رو، خودروهای دورگه و برقی، موتور ملی پایه گازسوز و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با این موتور، افزایش پیمایش و مخزن كف و همچنین آغاز توسعه موتور سه استوانه رویكردهای ایران خودرو برای تحقق اهداف تعیین شده در این بخش است.

مقیمی بهبود عملكرد خودرو، توسعه موتورهای كم مصرف، توسعه موتورهای گازسوز و برقی سازی را چهار مسیر اصلی برای بهینه‌سازی و كاهش مصرف سوخت در نقشه راه ایران خودرو اعلام كرد و گفت: راهبرد میان مدت ایران خودرو در استفاده از سوخت گاز طبیعی و برقی‌سازی بخش‌های مختلف خودرو در کنار طراحی و تولید خودروی برقی خواهد بود.

 

فرشاد مقیمیوی شناخت وضعیت را عامل مهمی برای برنامه‌ریزی توسعه‌ای عنوان کرد و گفت: از عوامل اصلی نقش آفرین در ایجاد گاز CO2 ۲۳ درصد مربوط به سیستم حمل و نقل است که ۱۷ درصد از آن مربوط به خودرو است.

مقیمی ادامه داد: از این میزان، ۸/۵ درصد در حوزه فعالیت و ماموریت ایران‌خودرو تعریف می‌شود که مربوط به خودروهای فعلی بوده و صرفا ۰/۵ درصد متعلق به خودروهای جدیدی است که وارد بازار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش عمر خودروها باید توجه ویژه‌ای به نوسازی آن صورت گیرد. ایران‌خودرو که نقش کلیدی در این بخش دارد، آمادگی خود را برای نوسازی خودروهای فرسوده که عامل اصلی آلایندگی است اعلام می‌کند.

مقیمی خواستار تدوین بسته حمایتی موثر برای جایگزینی خودروهای فرسوده توسط مسئولان شد و گفت: برای غلبه بر چالش‌های برقی‌سازی، افزایش سهم سوخت‌های کم‌کربن و کوچک‌سازی باید زمینه توسعه فن آوری‌های مورد نیاز فراهم شود. حمایت مناسب دولت از توسعه فن‌آوری‌ها در راستای بهره‌برداری از تولید انرژی سبز و گسترش آن از جمله ضروریات است.

وی خواستار حفظ اختلاف قیمت سوخت بنزین و گاز جهت افزایش جذابیت خودروهای گازسوز، حمایت دولت از مصرف کننده به دلیل افزایش قیمت ناشی از توسعه فناوری‌های جدید در خودروها، برنامه ریزی جهت اجرای اثربخش طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده و همچنین ایجاد زیرساخت توسعه خودروهای برقی و تعهد به قوانین مصوب بالادستی شد.

مدیرعامل ایران خودرو جایگزینی موتورهای كم مصرف با موتورهای پرمصرف و اختصاص سهم بیشتر به موتورهای پایه گازسوز را از جمله برنامه های كوتاه مدت ایران خودرو برشمرد و گفت: حذف كامل موتورهای پرمصرف و ارتقای موتورهای كم مصرف، افزایش سهم خودروی گازسوز در سبد محصولات و توسعه محدود فن‌آوری‌های برقی‌سازی موتور و دورگه اهداف میان مدت ایران خودرو است.

وی افزود: توسعه خانواده موتور كوچك‌سازی شده و توسعه فن‌آوری‌های خودروهای برقی برنامه‌های بلندمدت ایران خودرو در نقشه راه توسعه موتور ایران خودرو قرار دارد.

مقیمی ضمن تاكید بر اهمیت همكاری با دانشگاه‌ها و شركت های دانش بنیان و سایر صنایع در مسیر توسعه فن آوری های قوای محركه گفت: ایران خودرو در حوزه های مطالعاتی، طراحی و توسعه و ساخت همكاری هایی را با این سه حوزه آغاز كرده است.

وی در این همایش ضمن ارایه گزارشی از روند توسعه جهانی قوای محركه و میزان مصرف سوخت خودروها، تعهدات ایران در معاهدات بین المللی محیط زیستی ‌و چالش های موجود در مسیر استفاده از سوخت های كم كربن، برقی‌سازی و كوچك سازی خودروها را تشریح كرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!