چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
​یكی به دوی میلیاردرها برای خرید خودرو
۱۷:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اجاره خودرو

​یكی به دوی میلیاردرها برای خرید خودرو

پرشین خودرو: بیل گیتس به جای تسلا پورشه خرید و الون ماسك مدیر عامل خودروسازی تسلا هم به شوخی وی را «كسل كننده» خطاب كرد.

به گزارش پرشین خودرو، به تازگی بیل گیس، از بنیانگذاران مایكروسافت در مصاحبه ای گفت كه یك پورشه تمام برقی تایكان خرید است در حالی كه مد روز خرید تسلا است. مدیر عامل تسلا هم در واكنش به این انتخاب بیل گیتس گفته است كه گفت و گو با بیل گیتس را كسل كننده underwhelming دیده است. این اولین باری نیست كه الون ماسك به میلیاردرها می تازد، بار قبل هم [در سال 2017] میزان دانش مارك زاكربرگ بنیانگذار فیسبوك را در خصوص هوش مصنوعی زیر سؤال برده بود و توییت كرده بود كه: «فهمِ» رئیس فیسبوك «از موضوع بسیار محدود است».

ماسك در توییتر خود در مورد انتخاب بیل گیتس هم نوشت: «راستش را بخواهید، گفت و گوی من با بیل گیتس بسیار كسل كننده بود.»

 

خرید خودرو


ماركس برانلی از چهره های محبوب در فضای یوتیوب، مصاحبه ای با بیل گیتس ترتیب داده بود و در آن اشاره ای به تسلا كرده و از گیتس نظر خواسته بود به ویژه صحبت از فعالیت های تسلا برای حل بحران تغییرات آب و هوایی و محصولات با انرژی پاك نیز به میان آورده بود.


بیل گیتس 64 ساله هم در این مصاحبه گفت خودروهای برقی هنوز نسبت به خودروهای بنزین سوز عقب مخصوصا وقتی صحبت از پیمایش است. در عین حال در ادامه گفت، خودروهای سواری «یكی از فاكتورهای امیدبخش» برای پایین آوردن هزینه های خودروهای جایگزین دوست دار محیط زیست است.

در ادامه هم گفت: «یقیناً تسلا، اگر بخواهید نامی از یك شركت برده باشید، به این روند كمك می كند». اما زمانی كه از او پرسیده می شود كه آیا خودروی تسلا می خرد یا نه؟ می گوید: «من در حال حاضر یك پورشه تایكان دارم».

در وصف خودروی پورشه خود هم می گوید: «باید بگویم كه قیمت آن پرمیوم [ممتاز] است و در عین حال خودرویی بسیار باحال cool است. این اولین خودروی برقی من است و از آن خیلی لذت می برم.»

قیمت خودروی تایكان توربوی پورشه، خودروی آلمانی متعلق به گروه خودروسازی فولكس، 150,900دلار آمریكا است و با امكانات و آپشن هایی كه دارد قیمت آن تقریبا 185,000 دلار تمامی می شود. در حالی كه قیمت پایه مدل 3 تسلا 39,490 دلار است.

منبع: سایپا

نظر بینندگان
!
!
!