چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
عجیب‌ترین اختراعات ثبت شده در صنعت خودرو
۱۹:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
اجاره خودرو

عجیب‌ترین اختراعات ثبت شده در صنعت خودرو

پرشین خودرو: نگاهی به فهرست عجیب اختراعات ثبت شده در صنعت خودرو، این حقیقت را آشكار می كند كه جای شكرش باقی است همه این اختراعات سر از خیابان ها در نمی آورد.

به گزارش پرشین خودرو، واناراما فهرست اختراعات ثبت شده در صنعت خودرو را منتشر كرده است. برخی از آنها به قدری دور از ذهن و عجیب است كه همان بهتر به واقعیت نپیوسته و وارد زندگی مردم نشده است. برای مثال بوده اند كسانی كه در ترافیك های شدید نیاز به اجابت مزاج پیدا كرده اند و از فرط استیصال طرحی داده اند كه در خودرو هم امكان نجات از این مصیبت فراهم شود. یا پیشنهاد پارك عمودی خودرو برای آن كه جای كمتری را اشغال كند كه آن هم از درماندگی بیش از حد ناشی شده است. اما در بین این فهرست اختراعاتی به چشم می خورد كه مانند مثال های بالا نیستند و كمتر جنون آمیز یا حاصل ذهن آشفته به نظر می آیند.


اسم تسلا در بین این ثبت اختراعات به چشم می خورد كه به جای شیشه پاك كن جلو و عقب، استفاده از لیزر را ثبت كرده است. اوبر در خصوص خودران ها اختراعی را ثبت كرده كه عنوان آن «سیستم نوری برای خودران» است و اعتقاد طراحان این اختراع این است كه چون در خودران ها، انسان هدایت را برعهده ندارد، مردمِ پیاده از قصد و نیست و مسیر این خودروها مطمئن نیستند به همین منظور این خودران ها باید با نوری كه می فرستند، مسیر خود را به پیاده ها اعلام كنند.


وایمو، برند گوگل در خودرانها، اختراعی ثبت كرده كه برای حفظ جان پیاده ها، در صورت برخورد آنها با جلوی خودرو، درب موتور مانند چسب عمل كند و مانع پرت شدن آن فرد شود. هر چند ایده بسیار دور از ذهنی می رسد اما برای استانداردهای سخت گیرانه اروپا برای حفظ جان پیاده ها نشان می دهد كه طراح چقدر برای ارائه یك طرح معقول درمانده شده است.

تعجب آورترین پیشنهاد شاید پیشنهاد تویوتا باشد: تویوتا پیشنهاد داده كه اگر سارقی یا فردی با سوئیچی غیر از سوئیچ اصلی خودرو اقدام به روشن كردن خودرو نمود ایموبالایزر [سیستم ضدسرقت موتور خودرو] بعد از تشخیص گاز اشك آور را آزاد كند. اما ظاهرا تاریخ این ثبت اختراع منقضی شده و این اختراع رنگ خیابان ها را ندیده است.

در این بین همان طور كه در شكل هم مشاهده می شود، ایده های عجیب دیگری هم ارائه شده كه هنوز به تولید انبوه نرسیده برای مثال، خودرویی كه اتاق جلسه دارد!

 

صنعت خودرو


البته اگر به این شكل طراحی شود، به دفتر كار سیار تبدیل شده و قابل قبول تر است:

 

صنعت خودرو


و این هم ایده ای برای دوچرخ دوستان:
 

صنعت خودرو

منبع: سایپا

نظر بینندگان
!
!
!