جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۳ | ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آئودی برخی قطعات خود را با پلاستیک های بازیافتی می سازد
۰۹:۵۳ | ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/

آئودی برخی قطعات خود را با پلاستیک های بازیافتی می سازد

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی آئودی با استفاده از پلاستیک های بازیافت شده در ساخت برخی قطعات از جمله صندلی های اتومبیل، در راستای حفظ محیط زیست تلاش می کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در حال حاضر چرم وگان (چرم مصنوعی) عمومیت بالایی در بین شرکت های خودروسازی پیدا کرده است، اما آئودی قصد دارد در راستای حفاظت از محیط زیست علاوه بر چرم های مصنوعی، برخی از لوازم و تجهیزات مورد نیاز صندلی های خود و یا برخی قسمت های دیگر را از پلاستیک های پت بازیافتی تولید کند.

طبق ادعای منابع خبری، اولین محصول شرکت خودروسازی آئودی که با استفاده از بطری های پت بازیافتی ساخته خواهد شد، نسل جدید آئودی A3 خواهد بود و گفته می شود که حدود 89 درصد از منسوجات این اتومبیل از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است. برای درک بهتر این موضوع که استفاده از پلاستیک های بازیافتی چقدر به سلامت محیط زیست کمک می کند، باید گفت که برای ساخت قطعات داخل یک صندلی آئودی A3 حدود 45 بطری پلاستیکی با ظرفیت 1.5 لیتری بازیافت می شود و همچنین برای ساخت کفپوش های اتومبیل، حدود 62 بطری پت بازیافت خواهد شد.

 البته این ماده بازیافتی برای ساخت تمامی قطعات و لوازم پلاستیکی داخل کابین مناسب نخواهد بود و مهندسان آئودی در تلاش هستند تا راه حلی برای جایگزین کردن این ماده با پلی استر پیدا کنند، زیرا پس از آن دوباره قابل بازیافت بوده و می توان بر روی محصولات دیگری مورد استفاده قرار داد.

انتظار می رود که در نمایشگاه بین المللی ژنو 2020، شرکت خودروسازی آئودی نسل جدید A3 را معرفی کند و آنطور که گفته می شود، این خودرو براساس پلتفرم نسل جدید MQB Evo ساخته شده است که از سیستم های محرک تمام الکتریکی پشتیبانی خواهد کرد و بدون شک شرکت خودروسازی آئودی یک انتخاب برقی برای مشتریانش آماده کرده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!