یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۶ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های نوروزی آغاز شد
۱۲:۲۶ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
اجاره خودرو

پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های نوروزی آغاز شد

پرشین خودرو: مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری اظهار داشت: پیش‌فروش بلیت ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه برای ایام نوروز از صبح امروز از طریق اینترنت و حضوری آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو، داریوش باقرجوان ، اظهار داشت: پیش‌فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس‌های نوروزی و همچنین مینی‌بوس‌ها و سواری کرایه از امروز 12 اسفندماه برای ایام نوروز آغاز شد.

وی بیان کرد: طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفندماه 98 آغاز می‌شود و تا 16 فروردین 99 ادامه دارد. در این راستا بلیت‌های نوروزی نیز برای ایام مذکور است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با این حال مسافران اگر قصد تهیه بلیت برای روزهای آتی تا 25 اسفندماه نیز دارند، امکان تهیه بلیت از این دو روش وجود دارد.

باقرجوان توضیح داد: در پایانه‌های مسافربری و دفاتر شرکت‌های تعاونی مسافری در سطح شهر امکان تهیه بلیت‌های نوروزی اتوبوس و سواری کرایه و همچنین مینی‌بوس وجود دارد.


مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری اضافه کرد: مسافران همچنین برای تهیه بلیت اتوبوس از طریق اینترنت می‌توانند نام شرکت تعاونی مسافری موردنظر خود را در سایت‌های جستجوی اینترنتی، جستجو کنند و با ورود به آن سایت و انتخاب مسیر موردنظر نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.


باقرجوان بیان کرد: برای ایام نوروز امسال 12 هزار و 900 دستگاه اتوبوس، 41 هزار دستگاه سواری کرایه و 33 هزار دستگاه مینی‌بوس فعال است.

 

بلیت اتوبوس

 


* افزایش قیمت بلیت‌ها حداکثر 20 درصد به دلیل احتساب تردد یکسر خالی

وی درباره قیمت بلیت ناوگان و اتوبوس‌ها توضیح داد: نرخ‌ها مثل روال گذشته برای این ایام درصدی افزایش می‌یابد و پس از پایان سفرهای نوروزی به قیمت‌های قبل برمی‌گردد. این افزایش نرخ طی توافق انجمن‌های صنفی حمل و نقل است.

باقرجوان بیان کرد: شرکت‌ها مجاز هستند بابت تردد یکسر خالی تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما طبق تجربه سال‌های گذشته تقریبا اغلب شرکت‌ها از این 20 درصد افزایش استفاده نمی‌کنند و افزایش قیمت‌ها کمتر از این رقم فعلی خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای اظهار داشت: تلاش کردیم مدیران فنی دقت زیادی بر ایمنی ناوگان داشته باشند، از سوی دیگر بر عملکرد راننده‌ها از طریق سامانه سپهتن نظارت وجود دارد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری اضافه کرد: همچنین در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا طی هماهنگی با وزارت بهداشت، دستورالعمل‌های مربوطه اجرا می‌شود، غربالگری مسافران به دقت مورد توجه است. همچنین اتوبوس‌ها قبل از هر سفر ضدعفونی می‌شوند و محلول‌پاشی و ضدعفونی‌ صندلی‌ها و... انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین طی هماهنگی با شرکت‌های مسافری مقرر شده است تجهیزاتی نظیر ماسک و ژل ضدعفونی به همراه داشته باشند تا اگر مسافری نیاز داشت، در راستای جلوگیری از شیوع بیماری به آن مسافر بدهند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!