چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
ویروس کرونا و چالش قطعات وارداتی
۰۹:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
اجاره خودرو

ویروس کرونا و چالش قطعات وارداتی

پرشین خودرو: شیوع کرونا در چین از میان تمام صنایع فعال در این کشور، خودروسازی را متاثر از خود کرد.به تبع افت تولید و فروش خودرو در چین، خودروسازان بین‌المللی نیز به واسطه نبود قطعه برخی از فعالیت‌های خود را معلق کردند.حالا به نظر می‌رسد که این ویروس تامین قطعات وارداتی مورد نیاز خطوط تولید شرکت‌های خودروسازکشورمان را نیز با چالش‌هایی همراه کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، در این زمینه برخی از فعالان صنعت خودرو این احتمال را می‌دهند که بار دیگر این شرکت‌ها مجبور شوند به دلیل کمبود قطعه وارداتی برخی از خودروها را به‌طور ناقص تولید کنند.

شیوع کرونا در چین سبب شده بسیاری از خودروسازان بین‌المللی حاضر در این کشور و همچنین شرکت‌های قطعه‌ساز فعالیت خود را محدود یا متوقف کنند، علاوه بر این اتفاق محدودیت‌های صادراتی نیز ایجاد شده است. با توجه به اینکه چین از مبادی اصلی تامین قطعه، به‌خصوص قطعات «های‌تک» برای شرکت‌های خودروساز کشورما است این محدویت‌ها سبب شده تا خودروسازان نتوانند به‌موقع قطعات را به خطوط تولید خود تزریق کنند. 

 

قطعات خودرو

 

از طرف دیگر شرایط تحریمی حاکم بر صنعت خودرو و محدودیت‌هایی که از این ناحیه ایجاد شده نیز سبب شده خودروسازان از ذخیره کافی قطعه برخوردار نباشند، بنابراین شیوع این بیماری باعث شده تامین قطعات از مسیر واردات با اختلال جدی همراه شود.

در این ارتباط رضا رضایی فعال صنعت قطعه گفت: علاوه بر قطعات «های‌تک» نیاز شرکت‌های قطعه‌ساز به مواد اولیه و بخشی از قطعات مورد استفاده آنها نیز که از مسیر واردات از چین تامین می‌شد، با چالش همراه شده است.

رضایی تاکید می‌کند چنانچه روند تامین قطعات و مواد اولیه چینی تسهیل نشود این احتمال وجود دارد که شرکت‌های خودروساز مجبور شوند بار دیگر تولید خودرو ناقص را در دستور کار قرار دهند.

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!