شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
برخورد با متخلفان استرداد وجه بلیت پروازها
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
اجاره خودرو
معاون بازرسی سازمان حمایت خبر داد:

برخورد با متخلفان استرداد وجه بلیت پروازها

پرشین خودرو: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا، با آژانسهای متخلفی که از عودت وجه تعیین شده به مسافران خودداری نمایند برخورد خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، سیدجواد احمدی اظهار داشت: در پی ابلاغ بخشنامه استرداد وجه بلیت پروازهای داخلی و خارجی از سوی سازمان هواپیمایی کشور ، شرکتهای هواپیمایی موظفند نسبت به استرداد وجه بلیط مسافران به دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی اقدام نمایند.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت افزود: بدنبال اقدامات نظارتی و و بازرسیهای بعمل آمده از سایتهای فروش بلیط هواپیما و نیز حسب شکواییه ها و گزارشات شاکیان خصوصی مشخص گردید مسافران زیادی اقدام به کنسل کردن پروازهای خود نموده و ضمن مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی خواستار عودت وجه بلیط خود شده اند. اما به نظر می‌رسد که آژانس های مسافرتی برخی شرکت ها از این کار خودداری کرده و برای لغو بلیت سفرها از مردم جریمه دریافت می نمایند که این امر موجبات نارضایتی مسافران و سردرگمی آنها را فراهم نموده است.

 

بلیت

 


احمدی در این باره متذکر شد: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا و جلوگیری از التهاب بازار و تبعات بعدی آن ؛ این شرکتها موظفند نسبت به استرداد وجه بلیط به دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی در اسرع وقت اقدام نمایند.

احمدی تصریح کرد : رعایت دقیق بخشنامه استرداد وجه بلیت از سوی تمامی آژانسهای مذکور الزامی بوده و تحت هیچ شرایطی دفاتر مذکور اجازه کسر جریمه از مسافران را ندارند .

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت خاطر نشان کرد : بازرسی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی همچنان ادامه خواهد داشت و هموطنان گرامی نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه، مراتب را از طریق تلفن 124 به شکایات مردمی سازمانهای صنعت ، معدن وتجارت سراسر کشور اعلام و یا در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، بخش شکایات، موضوع را درج نمایند و مطمئن باشند بدون اغماض با شرکت‌ها یا آژانس‌های متخلف برخورد و پول مسافران به آنها برگردانده خواهد شد.

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!