جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۱ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
کامیون‌های ترکیه ای متوقف در مرز بازرگان بازگشتند!
۱۰:۱۱ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
اجاره خودرو

کامیون‌های ترکیه ای متوقف در مرز بازرگان بازگشتند!

پرشین خودرو: مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به اینکه ترکیه از سوم اسفندماه جاری مرز خود را بسته است، گفت: ۴۲۰ دستگاه کامیون متوقف ترکیه در بازرگان پس از رایزی های مختلف به کشورشان بازگشتند.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به اینکه ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران از سوم اسفندماه جاری نسبت به بستن این مرز اقدام کرده بود، گفت: ۴۲۰ دستگاه کامیون متوقف ترکیه در بازرگان پس از رایزی های مختلف به کشورشان بازگشتند.

صادق نامدار با بیان این مطلب افزود: بازگشت کامیون های ترکیه ای به کشورشان پس از رایزنی در سطوح مختلف و طی روزهای اخیر تسهیل شد.

 

مرز


وی همچنین با تاکید بر اینکه بازرگان در مسیر ترانزیتی جاده ابریشم قرار دارد و بیش از ۴۵ کشور دنیا کالاهای خود را از این مسیر ترانزیت می کنند، بیان کرد: ترکیه حتی از پذیرش اتباع خود که به صورت مسافری قصد تردد داشتند، خودداری می کرد اما پس از ایجاد بیمارستان صحرایی با ۶۰ نفر ظرفیت در نقطه صفر مرزی، نسبت به پذیرش اتباع خود اقدام کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: که در سایه رایزنی مسوولان رده بالای دو کشور، تردد کامیون های ایرانی که در کشورهای مختلف دنیا از جمله در ترکیه، یونان و بلغارستان و غیره قرار دارند نیز از طریق این کشور دوست و همسایه به سمت ایران تسهیل شود.

منبع: فارس

نظر بینندگان
!
!
!