پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
تشریح پایش مسافران برای پیشگیری از کرونا
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
اجاره خودرو

تشریح پایش مسافران برای پیشگیری از کرونا

پرشین خودرو: مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه مردم در شرایط فعلی به هیچ عنوان سفر نداشته باشند، گفت: مسافران در استان‌های تحت کنترلِ بیشتر، اگر مشکوک به بیماری باشند، بازگردانده می‌شوند.

به گزارش پرشین خودرو، داریوش باقرجوان، در تشریح آخرین وضعیت اعزام ناوگان اتوبوسی، مینی‌بوسی و سواری کرایه در حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای،‌ اظهار داشت: از مردم مصرانه خواهشمندیم از انجام سفر پرهیز کنند و ستاد مبارزه با کرونا نیز بر همین امر تأکید دارد.

وی ادامه داد: البته یکسری تصمیمات منطقه‌ای و استانی وجود دارد که هر استان با توجه به فراخور وضعیت شیوع، تصمیمات منطقه‌ای دارند و به آن عمل می‌کند اما آنچه که محرز و مسلم است، مردم باید از سفر غیرضروری اجتناب کنند.


مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا، مردم نباید سفر کنند با هر وسیله‌ای؛ ‌حال اگر مسافری قصد سفر داشت، ناوگان اتوبوسی‌ طبق وظایف خود برای جابه‌جایی مسافران آماده هستند.

 

ویروس کرونا


باقرجوان تأکید کرد: اتوبوس‌هایی که در مسیرهای مختلف فعالیت می‌کنند،‌ تعطیل نشده‌اند و تردد اتوبوس‌ها وجود دارد چون مصوبه‌ای مبنی بر توقف تردد ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای وجود ندارد، البته مسافران نمی‌توانند با اتوبوس هم در شهرهایی که قرنطینه هستند، وارد شوند و قطعاً اگر مشکلی از نظر جسمی و بیماری داشته باشند، یا آنها را برمی‌گردانند و یا 14 روز قرنطینه وجود دارد.

وی بیان کرد:‌ ‌در پایانه‌های مسافری، مسافران قبل از سوار شدن به اتوبوس، معاینه می‌شوند و اگر دچار مشکل باشند و یا تب داشته باشند از سوار شدن آنها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: ضمن آنکه معمولاً در مسیرهایی که حساسیت بیشتری وجود دارد، نظیر استان‌های گیلان و مازندران، شرکت‌های تعاونی مسافری سعی می‌کنند مسافران بومی آن منطقه را بپذیرند که البته این موضوع به صورت رسمی اعلام نشده است اما می‌دانیم پیش از سفر از آنها پرسیده می‌شود که آیا ساکن آن استان هستند یا خیر.

باقرجوان اضافه کرد: البته همان‌گونه که اعلام شد معاینه مسافر قبل از سوار شدن به اتوبوس در پایانه‌ها توسط همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم‌ انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع ‌رسمی و مصوبی که اعلام کنیم در فلان مسیر، حرکت ناوگان عمومی تعطیل شده ‌ یا نشده است، نداریم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: مجدداً تأکید می‌کنم شرایط خوبی به هیچ عنوان برای سفر نیست و مردم حتماً مدیریت سفر کنند و در این ایام سفر نداشته باشند و سفری به عنوان سفرهای نوروزی هم نداشته باشند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!