جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ایتالیا به طور کامل قرنطینه شد
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اجاره خودرو

ایتالیا به طور کامل قرنطینه شد

جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، اعلام کرده محدودیت‌هایی که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شمال این کشور اتخاذ شده بود اکنون در تمامی این کشور به اجرا گذاشته می‌شود. این محدودیت‌ها شامل ممنوعیت برگزاری تجمعات و مراسم‌های عمومی هم خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، ، کونته تاکید کرده که با سراسری شدن محدودیت‌ها، فقط به سفرهای بسیار ضروری که قابل به تعویق انداختن نیستند اجازه تردد داده خواهد شد.

نخست‌وزیر ایتالیا گفته این اقدامات که از بامداد سه‌شنبه به اجرا درخواهد آمد برای محافظت از آسیب‌پذترین قشر جامعه این کشور در نظر گرفته شده است.

بدین ترتیب، ایتالیا نخستین کشور جهان خواهد بود که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سراسر خاک خود را در وضعیتی شبیه قرنطینه ملی قرار می‌دهد.

سالمندان بخش بزرگی از جامعه ایتالیا را تشکیل می‌دهند و مطابق آمارهایی که تاکنون در ارتباط با ویروس کرونا جمع‌آوری شده این ویروس برای سالمندانی که به ویژه از بیماریهای مزمن رنج می‌برند، خطرناک‌تر است.

 روز دوشنبه شمار جان باختگان ویروس کروبا در ایتالیا جهشی یکباره داشت و با ثبت ۹۷ قربانی دیگر به ۴۶۳ نفر رسید.

ایتالیا پس از چین بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد به طوری که بیماری کووید-۱۹ در هر ۲۰ منطقه جغرافیایی آن ثبت شده است.

همزمان کمیته المپیک ایتالیا گفته است این وضعیت دست کم تا سوم آوریل حدود یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

ویروس کرونا در حال حاضر بیش از ۱۱۳ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و دست کم ۴ هزار نفر بر اثر آن مرده‌اند.

در اسپانیا که ۲۸ نفر تا کنون بر اثر ویروس کرونا جان داده‌اند و حدود ۱۲۰۰ مبتلا شناسایی شده‌اند وزیر بهداشت اعلام کرد که از روز چهارشنبه مدارس منطقه مادرید دست کم برای دو هفته تعطیل خواهند بود. در نتیجه این اقدام نزدیک به ۱ میلیون و دویست هزار محصل خانه‌نشین خواهند شد.

در آمریکا با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و نیز آمار مرگ و میر ناشی رییس جمهوری امروز برای گفتگو درباره تخفیف های مالیاتی احتمالی با رهبران جمهوری خواه کنگره دیدار خواهد کرد.

دونالد ترامپ در عین حال برخی از مدیران وال استریت را دعوت کرده که روز چهارشنبه برای گفتگو درباره تبعات اقتصادی گسترش ویروس کرونا به کاخ سفید بروند. با این همه پیام های ضدو نقیضی از کاخ‌سفید شنیده می‌شود.

وزیر بهداشت آمریکا الکس آزار گفته ویروس کرونا برای آمریکا مشکل درمانی بسیار بزرگی است و هیچ کس نمی‌خواهد وخامت اوضاع را کمرنگ جلوه دهد.

با این همه ترامپ کمی بعد از او در حساب توییتری خود نوشت سال گذشته ۳۷ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزای معمولی مرده‌اند . او گفته با این حساب هیچ چیز در آمریکا تعطیل نخواهد شد و زندگی و اقتصاد روند خود را ادامه خواهد داد.

با وجود این پیام، ترامپ که همیشه تلاش داشته خود را مدیر اقتصادی موفقی معرفی کند حالا به خبرنگاران گفته است که آمریکا مثل باقی کشورهای جهان با ویروس کرونا غافل‌گیر شده است.

روز دوشنبه بازار سهام بدترین روز خود را در افت اقتصادی از زمان رکود سال ۲۰۰۸ میلادی تجربه کرد. سقوط قیمت نفت باعث افت نزدیک به ۸ درصد در شاخص داو جونز شد

در وال استریت برای جلوگیری از خرید و فروش‌های ناشی از وحشت سهام‌داران معاملات سهام برای نزدیک به ۱۵ دقیقه متوقف شد. مشخص نیست طرح‌های آقتصادی احتمالی دولت آمریکا تا چه حد می‌تواند نگرانی‌های بازار را برطرف کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایتالیاقرنطینه
نظر بینندگان
!
!
!