شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
ورود 322 دستگاه ناوگان ریلی تا پایان اسفند به شبکه
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

ورود 322 دستگاه ناوگان ریلی تا پایان اسفند به شبکه

پرشین خودرو: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هفته پایانی اسفند 98 تعداد 322 دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه می‌شود. ضمن آنکه 34کیلومتر خط دوم ریلی از کرج تا هشتگرد و پل روگذر قزل‌حصار به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو، سعید رسولی، از بهره‌برداری از سومین پارت ناوگان جدید ریلی اظهار داشت: در هفته آخر اسفندماه چندین پروژه ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌‌برداری می‌رسد.

 

* ورود 322 دستگاه انواع ناوگان ریلی در هفته پایانی اسفند 98


مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت:‌هفته آینده که هفته پایانی اسفند 98 است از 322دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید شامل ناوگان باری، مسافری، لکوموتیو و خودکشش بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: این سومین مرحله از بهره‌برداری ناوگان جدید در سال 98 است. شهریورماه امسال 213 دستگاه انواع ناوگان و در دی‌ماه امسال 243 دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه شد.

رسولی گفت: در سال جاری 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید وارد شبکه ریلی شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 84درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: همه این 778 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل بوده و در کارخانجات داخلی توسط متخصصان و صنعتگران ایرانی تولید شده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن ارزش 322 دستگاه ناوگان ریلی جدید که قرار است به زودی وارد شبکه ریلی شود را 570 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این در شرایطی است که در سال رونق تولید قرار داریم و با وجود تنگناهای اقتصادی تولیدکنندگان داخلی گام‌های خوبی برداشته‌اند.

 

سعید رسولی

 


* اصلاح‌ سیستم سوزن‌بندی و خطوط ریلی ایستگاه راه‌آهن کرج

رسولی اظهار داشت: همچنین هفته آینده 30 دستگاه سوزن جدید که در ایستگاه راه‌آهن کرج نصب شده است به صورت رسمی هم افتتاح می‌شود که در قالب اصلاح سیستم سوزن‌بندی و خطوط است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این پروژه 35 میلیارد تومان اعتبار لازم داشت که توسط شرکت راه آهن تامین شد، اضافه کرد:‌با این اصلاحات ساختار در ایستگاه راه‌آهن کرج پذیرش و اعزام قطارها در ایستگاه راه‌آهن سرعت می‌یابد. پیش از این اعزام و پذیرش قطارها در این ایستگاه راه‌آهن گلوگاه ترافیکی داشتیم که از این پس این مشکل رفع می‌شود ضمن اینکه در مسیر ورود به تهران از سمت غرب تأخیر ناشی از تلاقی خطوط کاهش یافته، همچنین ایمنی سیر قطارها افزایش می‌یابد.* بهره‌برداری از پل روگذر قزل‌حصار

رسولی بیان کرد: پیش از تکمیل پل روگذر قزل‌حصار در منطقه قزل حصار خودروها از روی خط آهن عبور می‌کردند و این از مشکلات عمده مردم منطقه بود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با رقم 10 میلیارد تومان اجرا شد، افزود: با عملیات جهادی در چند ماه گذشته توانستیم این پل روگذر را تکمیل کنیم که موجب حذف گره ترافیکی منطقه، صرفه‌جویی در وقت مردم، صرفه‌جویی در کاهش مصرف سوخت خودروها و کاهش ترافیک شد. پیش از این بابت عبور یک رام قطار در این منطقه صف خودروها تا 2 کیلومتر هم تشکیل می‌شد که امروز این صف و ترافیک حذف شده و موجب ارتقای ایمنی و افزایش آسایش مردم است.*‌ بهره‌برداری از 34 کیلومتر خط دوم ریلی کرج - قزوین

مدیرعامل شرکت راه‌آهن ادامه داد: دیگر پروژه‌ای که هفته آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسد افتتاح 34 کیلومتر خط ریلی دوم در مسیر کرج - قزوین حدفاصل کرج تا هشتگرد است.

ممعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تکمیل این خط دوم ریلی 120 میلیارد تومان اعتبار لازم داشت که شرکت راه آهن تامین کرد.

رسولی افزود: البته قطعه بعدی از هشتگرد تا قزوین نیز به طول 70کیلومتر در آستانه تکمیل است اما چون عهد بسته‌ایم پروژه‌هایی که افتتاح می‌شود همان روز قابل بهره‌برداری باشد بنابراین پروژه هشتگرد تا قزوین در خط دوم به محض آماده شدن افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد:‌این 34 کیلومتر خط دوم ریلی بین کرج تا هشتگرد موجب تسهیل تردد قطارها، کاهش زمان سیر قطارهای مسافری به سمت تبریز و رشت و آسایش مسافران خواهد شد. همچنین ارتقای ایمنی، افزایش سرعت سیر و کاهش زمان سیر از دیگر دستاوردهای این خط دوم ریلی است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!