شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۴ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
روند کاهشی مصرف بنزین، فرصت افزایش صادرات
۱۵:۵۴ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

روند کاهشی مصرف بنزین، فرصت افزایش صادرات

پرشین خودرو: عضو کمیسیون انرژی مجلس، معتقد است باید به روند کاهشی مصرف بنزین به مثابه یک فرصت نگریست و صادرات بنزین را بیشتر کرد.

به گزارش پرشین خودرو، هدایت‌الله خادمی با اشاره به تاثیر روند کاهشی مصرف بنزین بر اقتصاد کشور در پی کاهش تردد خودروها به دلیل شیوع بیماری کرونا، گفت: اگرچه قبل شیوع کرونا روزانه 90 میلیون لیتر بنزین در روز در سراسر کشور مصرف می‌شد اما اکنون این میزان به حدود 72 میلیون لیتر رسیده است لذا اگر بتوان این بنزین مازاد را صادر کرد برای کشور سودآوری قابل‌ملاحظه‌ای خواهد اشت اما اگر صادر نشود چرخه تولید یا "کاهش تکلیفی" پیدا کرده یا باید ذخیره شود.

مصرف بنزین


نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید برای صادرات بنزین مازاد تلاش بیشتری کند چراکه درغیر این صورت امکان کاهش تولید بسیار است، افزود: بهتر است از میزان تولید کاسته نشود بلکه باید بتوان با تدبیر از فرصت پیش آمده برای صادرات و ارزآوری بیشتر استفاده کرد.


کاهش پلکانی مصرف بنزین با شیوع ویروس کرونا، در پی آن خانه‌نشین شدن مردم و کاهش محسوس تردد خودروها، در 21 روز گذشته رقم مصرف به حدود 72 میلیون لیتر در روز رسید.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!