پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
توقف گردشگری دریایی نوروزی بخاطر کرونا
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
اجاره خودرو

توقف گردشگری دریایی نوروزی بخاطر کرونا

پرشین خودرو: معاون وزیر راه و شهرسازی از توقف گردشگری دریایی نوروز خبر داد و گفت: تردد دریایی در ایام نوروز ۹۹ فقط مختص افراد بومی و در صورت ضرورت انجام می شود.

به گزارش پرشین خودرو، محمد راستاد در نشست پایان سال مدیران سازمان بنادر تأکید کرد: با اجرای طرح دورکاری ناشی از تدابیر مقابله با اپیدمی کرونا، نباید هیچ خدشه ای در روند و فرآیند عملیات بندری و دریایی وارد شود.


وی افزود: در ایام تعطیلات نوروز، کشتی های حامل کالاهای اساسی به ویژه به بنادر شهید رجایی، امام خمینی( ره) و چابهار وارد خواهند شد؛ بنابراین ضرورت دارد که تخلیه و بارگیری و ارائه خدمات به این کشتی ها و سایر کشتی های تجاری، با حداکثر نرم عملیاتی انجام پذیرد.

راستاد با تأکید بر اینکه در ایام تعطیلات سال جدید، شیفت کاری عوامل عملیاتی باید مطابق معمول، برنامه ریزی شود، تصریح کرد: عملکرد دقیق و بدون وقفه اپراتورها، توسط مدیران بنادر رصد شود. مطابق آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی، فقط یک نصف روز در اول فروردین عملیات تخلیه و بارگیری تعطیل می شود. روندها باید به گونه ای مدیریت شود که حداقل توقف ناشی از تعویض شیفت را به خصوص برای کالاهای استراتژیک داشته باشیم.

 

محمد راستادمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق استعلام صورت گرفته شده که به زودی ابلاغ می شود، گردشگری دریایی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شود و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود، گفت: به رغم محدود شدن سفرها و گردشگری دریایی، کماکان باید پایش ها و نظارت بر رعایت الزامات ایمنی، با دقت، صورت پذیرد.

راستاد با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های توسعه ای در بنادر، افزود: توقع داریم که با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که سازمان بنادر دارد، پروژه های توسعه ای بدون تاخیر و در چارچوب زمان بندی جلو برود که البته این امر مستلزم پایش لحظه به لحظه توسط مدیران بنادر است.

وی با بیان اینکه تأکید همیشگی ما اقدمات پیشگیرانه منظم برای حفظ ایمنی بنادر اعم از ایمنی عملیات بندری و دریایی است، تصریح کرد: آمادگی برای واکنش سریع در شرایط اضطراری، به ویژه در روزهای تعطیلات، باید به طور دائم در دستور کار باشد.

وی یادآور شد: انتظار داریم که مدیران بنادر از کنار هیچ آشفتگی در بنادر تحت امرشان بی تفاوت عبور نکنند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!