چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کارشکنی یک بانک در توسعه خطوط مترو تهران
۱۳:۱۰ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اجاره خودرو

کارشکنی یک بانک در توسعه خطوط مترو تهران

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری خواستار واریز عین نقدینگی حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساب شهرداری تهران از سوی بانک آینده شد.

به گزارش پرشین خودرو، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری در مورد کارشکنی بانک آینده در توسعه مترو گفت: اصلی‌ترین مطالبه مردم شهر تهران به گواهی آمار حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا است که این دو چالش در صدر مشکلات و معضلات تهران است.


او افزود: از این رو گسترش حمل و نقل ریلی و عمومی بهترین راهکاری است که در همه دنیا برای حل این مشکل استفاده می‌شود. شورای اسلامی شهر تهران در دی ماه سال گذشته از طریق قانون پیش بینی شده، طبق بند د تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور در اسفند ماه گذشته مجوز انتشار ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کمک به خطوط ۶ و ۷ مترو تصویب کرد.


فراهانی اضافه کرد: متعاقبا شهرداری تهران دو بانک صنعت و معدن و بانک آینده را به عنوان بانک عامل تامین نمود. پس از آن شهرداری تهران در انتهای دی ماه سال ۹۸، انتشار اوراق را به دو بانک مذکور محول کرد.

 

محید فرهانی


رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: اصل تسریع مندرج در مجوز بانک مرکزی به هر یک از بانک‌های عامل، جهت انتشار اوراق، بانک‌ها موظف به واریز عین نقدینگی حاصل از فروش اوراق به حساب شهرداری تهران نزد خزانه بودند که این امر متاسفانه با پیگیری‌های مکرر مدیریت شهری از سوی بانک آینده به مبلغ ۹۱۰ میلیارد تومان تا کنون محقق نشده است.


او یادآور شد: اصل قول داده شده به مردم شهر تهران این بود که در شش ماهه دوم سال ۹۸ هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح شود که به دلیل عدم دریافت منابع مورد اشاره تنها سه ایستگاه مترو در این دوره زمانی به بهره برداری رسیده است.


عضو شورای شهر تهران طی تذکری به رئیس بانک مرکزی تصریح کرد: جناب آقای دکتر همتی، امروز بانک آینده مسئول عدم توسعه مترو و تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران شریف و مهندسان زحمتکش پروژه توسعه مترو است. این بانک تا زمان ادای دین خود مسئول کارشکنی در حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا شهر تهران شناخته می‌شود.


فراهانی در پایان گفت: لذا درخواست اینجانب به عنوان نماینده شریف مردم تهران از اقای همتی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیگیری و حل این مشکل است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!