شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
توسعه محصولات جدید و ارائه خدمات نوین در سال 99
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
اجاره خودرو
مدیرعامل ایران ‌خودرو پیام داد:

توسعه محصولات جدید و ارائه خدمات نوین در سال 99

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در سال 99 به منظور تحقق مطالبات و برآورده کردن خواسته های مردم عزیزمان، گام‌های موثری به‌ ویژه در زمینه طراحی و توسعه محصولات جدید و ارائه خدمات نوین با بهره‌مندی از دانش و توان فنی فرزندان این مرزوبوم بر می داریم.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، در پیامی فرارسیدن بهار طبیعت و سال جدید شمسی را به تمامی صنعتگران سنگر جهاد كه در لباس تولید، چرخ توسعه، تعالی و پیشرفت جامعه را به گردش درآوردند، تبریك گفت و اعلام كرد:‌ با اعتماد سازی و ایجاد همدلی در بخش های مختلف بین تامین كنندگان و تولیدكنندگان و همراهی تمام اركان سیاست‌گذاری در كشور و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و با تفكر جهادی، سال متفاوتی را برای گروه صنعتی ایران خودرو رقم خواهیم زد.

متن کامل پیام مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن فصل بهار که مقارن با موسم نو شدن است، برای ما که به لطف این تحول، سالی تازه را آغاز می‌کنیم، فرصت مغتنم بازخوانی ایام رفته و آرزومندی برای سال تازه است. امید آن‌ که به مدد لطف پرودگار عزیز حکیم، دعای «حول حالنا الی احسن الحال»، کارگر افتد و خداوند تقدیرمان را نیک گرداند.

در سالی که گذشت، ما توانستیم در سایه همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی، تحقق بخش مهمی از برنامه هایی را كه برای این سال طرح ریزی نموده بودیم را رقم زده و كارنامه درخوری را به پیشگاه ملت ارائه دهیم. مجموعه اقداماتی كه اهتمام به آن می تواند پیشران موثری برای این صنعت در شرایط دشوار امروز كشور باشد.

درحالی سال کاری 98 را به انتها رساندیم که با مجاهدت در میدان عمل و ابتکار، در مسیر رونق و شکوفایی صنعت خودروی ایران اسلامی، گام های بلندی برداشته‌ایم. دستیابی به این موفقیت در شرایطی که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی درصدد بودند تا با مانع‌تراشی و وضع تحریم در حوزه صنعت خودروی کشور، سبب ركود و زمین گیری آن شوند، باعث افتخار و مباهات كلیه اركان این گروه صنعتی است.

در سال 98 گروه صنعتی ایران خودرو، شعار ملی رونق در تولید را معنا بخشید و توانست با حمایت‌های صنعتگران، بیش از ۴۰۵ هزار دستگاه خودرو را روانه بازار نماید. این موفقیت در شرایطی کسب شد که تامین کنندگان این خودروساز در خط مقدم مبارزه با تحریم‌های بین‌المللی و با تکیه بر توانمندی‌های خود، توانستند بخش زیادی از قطعاتی که پیش از این از منابع خارجی تامین می شد را خود طراحی و تولید کنند.

در سالی که گذشت، ایران خودرو با افتخار توانست از خروج بیش از 58 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کند و در تولید 43 قطعه و 8 آیتم مواد اولیه خودکفا شود.

تمركز بر افزایش ظرفیت تولید به میزان روزانه 2500 دستگاه، کاهش تعهدات معوق به میزان حدود ۹۰هزار دستگاه و جلب رضایتمندی مشتریان از ثمرات امضای دو میثاق نامه با قطعه سازان در نیمه دوم سال 98 بود.

 

خط تولید ایران خودرو


همچنین عرضه 5 محصول راناپلاس، سورن پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیك و 207 پانوراما از برنامه توسعه محصول برای سال آینده این خودروساز است و چهار محصول صندوقدارK132، كراس اوور K125 و هاچ بك K121 و همچنین دنای برقی نیز از بهمن سال 99 تا بهمن 1401عرضه خواهند شد.

ایجاد توازن و برقراری عدالت در نظام پرداخت به زنجیره تامین، خود عاملی مهم در ایجاد انگیزه و همراهی سازندگان در مسیر سخت تولید در سال گذشته بود. ایران خودرو، با پا نهادن در میدان جهاد، انگیزه ای صدچندان در جامعه قطعه ساز کشور ایجاد و با بازمعماری در شبکه تامین و تعامل موثر و شفاف با آن و با رعایت انصاف و ایجاد تعادل در نظام پرداخت به قطعه سازان، سبب ایجاد یکنواختی در آهنگ تولید و جمع آوری خودروهای ناقص جامانده در کف کارخانه شد.

از دیگر اقدامات مهم ایران خودرو درسال 98 و ‌در راستای خروج از ماده 141 قانون تجارت، انجام ‌فرآیند تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور بهبود ساختار مالی شركت بود كه این فرآیند در آبان ماه سال جاری و پس از تصویب در هیات مدیره، درسرفصل های سرمایه گذاری ها، زمین، ساختمان و ماشین آلات آغاز شد كه در این فرآیند قریب به 800 كارشناس رسمی دادگستری همكاری داشته اند و نتیجه آن، افزایش نزدیک به ۲ هزار درصدی سرمایه شركت بوده است.

از دیگر سو، ‌شركت ایران خودرو برای تامین نقدینگی تولید و سرمایه درگردش، واگذاری دارایی های غیر مولد و مازاد را در دستور كار قرار داد و تلاش های زیادی در این زمینه صورت گرفت كه نتیجه آن تاكنون، واگذاری ۶۲ میلیارد تومان از اموال و دارایی های مازاد ایران خودرو و 2500 میلیارد تومان از سهام شركت های تابعه بوده است.

همچنین بهره مندی از ظرفیت های شركت های دانش بنیان در توسعه صنعت خودرو و ایجاد حركت یكپارچه و منسجم جهت دستیابی به محصولات جدید از جمله خودروهای برقی، موضوعات مورد توجه ایران خودرو بوده است.

ایران خودرو نقشه راه توسعه خود در بخش های مختلف موتور، گیربکس، پلتفرم، صادرات را تدوین کرده و جهت اجرای هر چه بهتر آن، نیازمند معاضدت و یاری صنعتگران خدوم کشور است. یقیناً با اتحاد و وفاق ایجاد شده فی مابین سازندگان و ایران خودرو، محصولات جدیدی رونمایی شده در سال 98، به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

بی شك آنچه از توفیق و افتخار در ارتباط با اقدامات موثر صورت گرفته در ایران‌خودرو حاصل شده، تلاش و کوشش پیگیر تک‌تک اعضای این خانواده است که با همراهی وزارت صمت، قطعه‌سازان، ‌زنجیره تامین، شبكه فروش و خدمات پس از فروش و اصحاب رسانه توانسته‌اند، سند افتخاری در تاریخ صنعت کشور به ثبت برسانند و جای آن است که به رسم ادب دربرابر این تلاش صمیمانه و صادقانه و همراهی تمامی سهامداران شرکت، مراتب تشکر و قدردانی خالصانه خود را اعلام نمایم.

هرچند در روزهای پایانی سال، شاهد تهدید سلامت کارکنان بواسطه ویروس منحوس کرونا بودیم، اما توانستیم با كنترل های شبانه روزی و پایش های مستمر و به كارگیری سازوكارهای متنوع در پیشگیری از ابتلای كاركنان، امكان ورود این ویروس را به ایران خودرو به حداقل برسانیم. گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن پاسداشت از تلاشگران عرصه سلامت برای مبارزه با ویروس کرونا، در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود با ارائه خدماتی نظیر تجهیز آمبولانس و همچنین راه اندازی خط تولید ماسک بهداشتی توانست كادر درمان و شبكه سلامت كشور را در مبارزه با کرونا یاری کند.

صنعت خودرو کشور راه‌های نرفته زیادی دارد که امیدواریم بتوانیم با حمایت متخصصان جهادگر گروه صنعتی ایران خودرو و در ظل توجه به رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری و با اتكا بر توان و ظرفیت داخلی و همچنین همت مضاعف زنجیره تامین ایران خودرو، ضمن تحرك بخشیدن به بخش های مختلف تولیدی صنعت خودروی كشور، گام های اساسی در مسیر اعتلای بزرگترین شركت خودروسازی خاورمیانه برداریم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!