شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سوباروی 16 هزار دلاری، خاص‌ترین خودروی پلیس
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اجاره خودرو

سوباروی 16 هزار دلاری، خاص‌ترین خودروی پلیس

پرشین خودرو: میزان خروجی موتور نمونه های اولیه برابر با 16 اسب بخار بود و آمار مصرف سوخت نیز برای آن بین 6.7 تا 9.4 لیتر برای هر 100 کیلومتر گزارش شد!

به گزارش پرشین خودرو، حتما بارها تصاویر مرتبط با تبدیل بوگاتی، فراری، لامبورگینی، بنتلی، مک لارن و دیگر محصولاتی در این سطح به خودروی پلیس را مشاهده کرده اید! دوبی یکی از مناطقی است که توجه ویژه ای به این موضوع داشته است.


با این مقدمه مشخص است که امروز می خواهیم در رابطه با یک خودروی پلیس خاص صحبت کنیم اما نه از نوع ابرخودروهای چندصد اسب بخاری بلکه درباره سوبارو 360؛ خودرویی کلاسیک که از سال 1958 روی خط تولید قرار گرفت. این محصول به تازگی برای حراج معروف آر ام ساوث بی در نظر گرفته شده است.

 


درباره سوبارو 360


اولین نمونه از سوبارو 360 توسط شینروکو موموسه طراحی شد که شاید بتوان آنرا جز نخستین تلاش های مهندسان ژاپنی به منظور ارائه یک خودروی شهری کم مصرف و کوچک ویژه خیابان های شلوغ دانست. از 1958 تا 1971 یعنی زمانی حدود 12 سال برابر با 392 هزار دستگاه از مدل های 2 درب، 2 درب کانورتیبل و 3 درب استیشن واگن سوبارو 360 تولید شد.

 

سوبارو


این خودروی کوچک تنها 410 کیلوگرم در مدل 2 درب وزن داشت. ساختار یکپارچه مونوکوک و سقف فایبرگلس چندان مورد پسند بازارهای خارجی نبود. 3 مدل مختلف پیشرانه نیز برای آن طی سال های تولید معرفی شد که همگی نمونه هایی 2 سیلندر بودند اما در حجم تفاوت داشت. دو مدل 356 سی سی و یک مدل 423 سی سی که با یک جعبه دنده 3 سرعته دستی هماهنگ شده بودند.

بیشینه سرعت این خودرو حدود 96 کیلومتر بر ساعت بود و در آزمایش های طی 37 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسید. مقایسه این آمار با قدرتمندترین خودروهای اسپرت مدل روز که کمتر از 3 ثانیه رکورد 100 کیلومتر برساعت را می زنند، حالتی از تبسم را در چهره مخاطب ایجاد می کند!

میزان خروجی موتور نمونه های اولیه برابر با 16 اسب بخار بود و آمار مصرف سوخت نیز برای آن بین 6.7 تا 9.4 لیتر برای هر 100 کیلومتر گزارش شد. در سال های آخر تولید سوبارو 360 میزان خروجی موتور به 25 اسب بخار افزایش یافت و در نمونه دو کاربراتوری به 36 اسب بخار رسید.سوباروی ژاپنی و ماشین پلیس نیوزلندی!


اما همانطور که ابتدای متن اشاره شد؛ یک نمونه از سوبارو 360 به عنوان خودروی پلیس وارد حراج خواهد شد. این یک خودروی پلیس واقعی مربوط به کشور نیوزلند است. پیش از آنکه تولید سوبارو 360 در سال 1971 متوقف شود؛ وزرات حمل و نقل نیوزلند مشتری سوبارو 360 می شود و یک دستگاه از آن را تبدیل به خودروی پلیس می کند.

 

سوباروبدین ترتیب این خودروی پلیس خاص در روزگار امروز؛ در ایندیانا وارد حراج محصولات خودرویی کمیاب ساوث بی خواهد شد. محصول در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و تمامی بخش های آن از رنگ بدنه تا تجهیزات پلیس که روی آن نصب شده، دقیقا نمونه هایی هستند که توسط وزرات حمل و نقل نیوزلند اعمال شده است.

این محصول هم اکنون یکی از کمیاب ترین نمونه های خودروی پلیس در جهان است. تنها یکبار پیش از این و در سال 2010 سوبارو 360 پلیس در حراج ساوث بی ارائه شد که در نهایت با قیمت 16500 دلار به فروش رسید.

انتظار می رود قیمت سوبارو 360 پلیس در حراج جدید بسیار بیشتر از رویداد سال 2010 باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!