سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
۱۶ فروردین متروی تهران چند مسافر داشت؟
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
اجاره خودرو

۱۶ فروردین متروی تهران چند مسافر داشت؟

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: با توجه به بازگشایی ادارات و آغاز سفرهای شهری، متروی تهران شلوغ‌ترین روز کاری خود را در سال جدید با جابجایی ۲۸۸ هزار نفر پشت سر گذاشت.

به گزارش پرشین خودرو، نوبخت با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش حجم فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: با توجه به افزایش تعداد مسافران اگرچه طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده باید با هفتاد درصد ظرفیت به مردم خدمات‌رسانی می‌کردیم، اما ظرفیت جابجایی مسافر را افزایش دادیم تا مسافران بتوانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: روز 16 فروردین ماه 98 بیش از 288 هزار نفر مسافر مترو بوده‌اند، که این آمار نسبت به ایام تعطیلات نوروزی 3 برابر افزایش داشته است.


نوبخت با اشاره به اینکه میزان مسافران مترو نسبت به اولین روز کاری در سال گذشته بیش از هشت درصد کاهش داشت افزود: اگر روند افزایش مسافر در روزهای آینده ادامه داشته باشد امکان اجرای طرح فاصله اجتماعی در مترو امکان‌پذیر نیست.

 

مترو


مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: میزان جابجایی مسافر روزانه در متروی تهران بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر است اما در این شرایط که تنها برخی از دستگاه‌های خدماتی و ضروری، کادر درمانی و بیمارستان‌ها، اورژانس و فعالیت 30 درصد کارکنان دستگاه های اداری، در حال انجام است انتظار می‌رود ترددهای غیرضرور انجام نشود، چرا که ظرفیت واگنهای مترو مشخص است و برای رعایت فاصله اجتماعی وقتی تعداد مسافران بالا رود هر چقدر هم خدمات‌رسانی را افزایش دهیم این امر محقق نمی‌شود.

وی گفت: همچنان تمام قطارها و ایستگاه‌ها به صورت روزانه شستشو و ضدعفونی می‌شود اما از شهروندان و مسافران محترم می‌خواهیم حتماً در زمان استفاده از مترو مسائل بهداشتی را رعایت کرده، فاصله اجتماعی را مدنظر قرار داده و از ماسک استفاده کنند. مسافرانی که مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند درخواست داریم از این شبکه برای تردد استفاده نکنند. همچنین مسافران از دستفروشان خرید نکنند و اگر کار واجبی ندارند از خانه بیرون نیایند و از شبکه مترو استفاده نکنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!