یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۶ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ارتقای امنیت خطوط ریلی هدف اصلی پلیس راه‌آهن
۱۳:۴۶ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اجاره خودرو

ارتقای امنیت خطوط ریلی هدف اصلی پلیس راه‌آهن

پرشین خودرو: جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: برابر بررسی های انجام شده اشراف مجموعه فرماندهی پلیس راه‌آهن کشور بر ایستگاه ها و خطوط ریلی با اجرای طرح های پیشگیرانه و همچنین هدایت و نظارت بر عملکرد کارکنان قابل تقدیر است.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمد شرفی در حاشیه بازدید از پلیس راه آهن کشور با اظهار رضایت از اقدامات این پلیس در سال ۹۸، گفت: رویکرد و هدف اصلی پلیس راه آهن کشور، ارتقای امنیت خطوط ریلی کشور و حفظ آرامش مسافران این صنعت مهم و پر تردد است.
 

شرفی پلیس راه آهن را پیشتاز در تامین امنیت خطوط ریلی عنوان کرد و افزود: آن چه برای ما مهم است همکاری، همدلی و پشتکار برای برقراری نظم و امنیت است که به یاری خداوند متعال این مهم با مدیریت خوب رئیس پلیس راه آهن کشور، سرهنگ "حشمت اله ملکی" در این حوزه محقق شده است.


شرفی با ابراز رضایت و قدردانی از فعالیت های انجام شده در راستای ارتقای امنیت شبکه حمل و نقل ریلی و اقدامات صورت گرفته در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، روحیه بالای کارکنان پلیس راه آهن در خدمتگزاری، افزایش رضایت مندی مسافران، تعامل مثبت، موثر و سازنده با رده های درون و برون سازمانی و موفقیت های چشمگیر پلیس راه آهن در سال گذشته، تدابیر لازم در خصوص مأموریت های سال جاری را تبیین و اولویت های ماموریتی در سال ۹۹ را تشریح کرد.


کاهش ۳۱ درصدی جرایم حوزه صنعت ریلی در تعطیلات نوروزی

سرهنگ حشمت اله ملکی؛ فرمانده پلیس راه آهن کشور نیز گزارش کاملی از روند اقدامات و فعالیت های انجام شده به ویژه در خصوص مأموریت نوروز ۹۹ و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.

وی با تبریک آغاز سال جدید و اعیاد شعبانیه، گفت: به موازات اعلام رسمی اولین نفرات مبتلاء به این ویروس در کشور، قرارگاه مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ در پلیس راه آهن کشور تشکیل و تدابیر لازم به رده های تابعه ابلاغ شد.

ملکی افزود: از دیگر اقدامات موثر این پلیس در پیشگیری از ابتلاء کارکنان به این بیماری، هماهنگی لازم با سازمان ها و نهادهای برون سازمانی از جمله بسیج و سازمان هلال احمر در تهیه ماسک، دستکش، موادضدعفونی کننده و بهداشتی و توزیع مستمر در بین همکاران و همچنین ضدعفونی کردن یگان های تابعه است.

 

پلیس راه آهنفرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به جلسات هماهنگی برگزار شده با مسئولان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیشگیری از شیوع این ویروس در بین مسافران، تصریح کرد: در بازدید میدانی صورت گرفته از ایستگاه های مسافری، قطارها و خطوط ریلی نحوه خدمات رسانی به مراجعان رصد، نواقص مرتفع و با همکاری خوب شرکت راه آهن، تمهیدات بسیار خوبی اتخاذ شد که می توان به استقرار کارشناسان جمعیت هلال احمر در مدخل ورودی سالن های مسافری برای تب سنجی و پایش سلامت جسمی کارکنان و مراجعان، ضد عفونی کردن مستمر محیط، سالن انتظار و ترانزیت، داخل واگن و کوپه قطارها و سرویس های بهداشتی اشاره کرد.

وی بیان کرد: در سایه تلاش کارکنان انتظامی و کارشناسان بهداشت و مجموعه اقدامات انجام شده تا زمان حرکت و سیر آخرین قطارها مشکل خاصی در حوزه مسافری گزارش نشده است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، ملکی در خصوص برقراری نظم و امنیت محورهای ریلی، خاطرنشان کرد: با تشکیل قرارگاه نوروزی "ابوذر" در این فرماندهی و رده های تابعه برقراری نظم و امنیت صنعت حمل و نقل ریلی بیش از پیش در دستور کار قرار دارد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور در خاتمه گفت: در سال جاری با توجه به گسترش شیوع این ویروس و کاهش تردد قطارهای مسافری، برقراری امنیت در پلیس راه آهن از نظر ماهوی و شکلی دستخوش تغییرات چشمگیری شد و عدم سیر حرکت قطارها بر روی خطوط ریلی و مسکوت ماندن این خطوط مؤلفه های امنیتی متفاوتی را در دستورکار همکارانم قرار داد که با اشراف اطلاعاتی کامل، تشدید اقدامات کنترلی، تعامل با کلانتری های همجوار، نیروی مقاومت بسیج، حراست راه آهن و سازمان های امدادی، پیش بینی و تأمین ضرورت های پشتیبانی مأموریتی در سراسر کشور موفق شدیم نظم و امنیت شبکه ریلی کشور و مسافران را تامین و شاهد کاهش ۳۱ درصدی جرایم در حوزه صنعت ریلی در بازه زمانی تعطیلات نوروزی باشیم.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!