یكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
نصب و راه اندازی خطوط تولید خانواده موتور یورو 6
۱۵:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اجاره خودرو
گروه بهمن خبر داد:

نصب و راه اندازی خطوط تولید خانواده موتور یورو 6

پرشین خودرو: خطوط تولید بسیار پیشرفته خانواده موتور پرقدرت و کم مصرف یورو 6 در سال گذشته وارد کشور شده و در حال نصب و راه اندازی است.

به گزارش پرشین خودرو، گروه بهمن در سال گذشته تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو 6 را در قالب یک طرح کلان ملی در دستور کار قرار داد.

شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت های زیرمجموعه گروه بهمن در سال گذشته فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی ها و عمق داخلی سازی آغاز کرد. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف، دارای استاندارد یورو 6 و مطابق با فناوری های روز دنیا که مناسب بکارگیری درخودروهای هیبریدی است تولید می کند. محصول این شرکت مدرن ترین موتور تولیدی داخل کشور محسوب می شود.

براساس این گزارش، تولید خانواده موتور جدید، سبب ارتقاء دو دهه ای فناوری کشور در این حوزه خواهد شد. موتور به عنوان قلب خودرو یکی از مهمترین بخش های با فناوری بالا در این صنعت بشمار می آید و یکی از معیارهای صنعتی بودن کشورها داشتن صنعت بومی ساخت موتور می باشد. با راه اندازی مدرن ترین کارخانه تولید موتور در کشور و ارتقاء دو دهه ای فناوری کشور در این حوزه، جایگاه صنعتی ایران در دنیا ارتقاء خواهد یافت.

بدلیل فناوری های خاص بکارگرفته شده در این خانواده موتور، مقرر بود تا این محصول با داخلی سازی 65 درصد شروع به تولید شود ولیکن با توجه به تحریم های موجود و اهمیت کاهش ارزبری و افزایش خودکفایی، سرمایه گذاری مضاعفی درخصوص توانمندسازی و ارتقاء فناوری قطعه سازان داخلی صورت پذیرفت تا شروع تولید این محصول با 85 درصدخوکفایی همراه شود.

 

موتور یورو 6


تیوان با ایجاد توانمندی های ساخت داخل در طراحی و همچنین افزایش عمق داخلی سازی، در آینده ای نزدیک مهمترین تامین کننده اصلی نیاز خودروسازان داخلی خواهد شد.

خطوط تولید بسیار پیشرفته این خانواده موتور پرقدرت، کم مصرف یورو ۶ در سال گذشته وارد کشور شده و در حال نصب و راه اندازی است. فاز نخست آن در نیمه دوم سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود و پس از گذشت شش ماه فاز دوم آن راه اندازی خواهد شد.

خطوط تولید این شرکت پیشرفته ترین و بزرگترین خط تولید موتور کشور محسوب می شود که با ظرفیت تولید 500هزار دستگاه در سال، نیازهای داخلی را تا حد زیادی تامین خواهد کرد و بخشی از تولیدات آن نیز برای صادرات به خودروسازان خارجی اختصاص یافته است.

یادآور می شود: افزودن این مجموعه به گروه بهمن سبب افزایش اشتغال زایی شده و با شروع کار آن، نیروی انسانی بسیاری به این صنعت می پیوندند و علاوه بر آن تاثیرات فراوانی بر زنجیره تامین خواهد داشت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!