پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا درباره فاصله‌گذاری هوشمند
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
اجاره خودرو
تعطیلی‌های پایه و محدودیت‌های تردد تداوم دارد؛

اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا درباره فاصله‌گذاری هوشمند

پرشین خودرو: اطلاعیه‌ موارد مهم طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران به اجرا در می‌آید، منتشر شد.

به گزارش پرشین خودرو، در این اطلاعیه آمده است: ضمن تشکر از همکاری و مشارکت مردم عزیز ایران در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کووید 19 و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد طرح فاصله‌گذاری هوشمند، موارد زیر به اطلاع عموم می‌رسد:

1-با توجه به ماهیت گسترش و قابلیت بیماری کووید 19(کرونا ) فاصله‌گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار کنترل همه گیری این بیماری است و رعایت این فاصله تا زمانی که بیماری در جامعه در چرخش باشد ضروری و با عنایت به اینکه می تواند تا 95 درصد مانع از شیوع شود باید ادامه یابد.

2. طرح فاصله‌گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل «غیر پر ریسک» همراه با التزام به رعایت دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می‌کنند.

3. سیاست کلی و راهبرد عمومی ستاد ملی مقابله با کرونا، همچنان استمرار اصل «در خانه بمانیم» است و خروج از منزل تنها در صورت اضطرار - بصورت بسیار محدود با رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی.برای مقابله با کرونا ممکن است.

 

طرح فاصله گذاری احتماعی


4- بخش های تولیدی - اصناف و مشاغل مشخص شده در طرح برای خدمت‌رسانی به مردم نیز با اجرای دستورالعمل‌های تخصصی و عمومی بهداشتی مصوب و ابلاغی وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی امکان فعالیت کسب و کار خواهند داشت.

5. با تلاش مستمر و هماهنگی بین اتاق بازرگانی و اصناف و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل‌های بهداشت صنوف و کسب و کارها تدوین و طی روزهای آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و هرگونه فعالیت صنفی منوط به اجرای این دستورالعمل ها خواهد بود.

6- براساس برنامه ریزی انجام شده همه صنوف موظف به ثبت‌نام و اخذ تعهد از صاحبان کارگاه‌ها و صنوف در سایت وزات بهداشت (مبنی بر رعایت دستورالعمل¬های بهداشتی) خواهد بود و پس از دریافت کد مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

7. با اجرای این طرح، تعطیلی‌های پایه (شامل تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، مراکز فرهنگی، هنری، مشاغل پرریسک و ... ) و همچنین ممنوعیت ترددهای بین استانی، تا ا طلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

8. مراکز اداری نیز از تاریخ 23 فروردین با رعایت اصول بهداشتی، به جای یک سوم، با دو سوم کارمندان خود فعال خواهند شد و ساعت کاری از 7صبح تا 14 خواهد بود.

در پایان ضمن تشکر مجدد از مردم عزیز ایران اسلامی در همراهی و همکاری و مشارکت جمعی برای مقابله با کرونا اطلاعات تکمیلی و سایر مراحل اجرایی به صورت شفاف در اطلاعیه های بعدی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!