دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
بنزینِ صرفه‌جویی‌ شده، فرصت صادرات میلیاردی!
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
گرندکس

بنزینِ صرفه‌جویی‌ شده، فرصت صادرات میلیاردی!

پرشین خودرو: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: درصورت صادرات بنزینِ صرفه‌جویی‌شده در روزهای کرونایی، کشور به درآمد چند میلیارد تومانی یا دلاری خواهد رسید.

به گزارش پرشین خودرو، سیدعلی ادیانی با اشاره به راهکارهای عبور از پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: آثار اقتصادی کرونا را از دو جهت مثبت و منفی می‌توان بررسی کرد یکی از جنبه خسارت‌ها و خسران‌هایی است که به کشور وارد کرده، چراکه تعطیلی و تقلیل بنگاه‌های اقتصادی، کارخانه‌ها، تجمعات، ارکان اصلی قانون‌گذاری و... آثار مثبتی در سبد درآمد ملی کشور نخواهد داشت.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی شیوع کرونا را دارای آثار مثبت اقتصادی، انسانی و جانی نیز دانست و توضیح داد: جاده‌های کشور سالانه حدود 15 هزار کشته دارند این میزان کشته منهای معلولیت‌ها و خسارت‌های مالی تصادف‌ها است لذا به‌یقین امسال 3 هزار کشته جاده‌ای کمتر خواهیم داشت چراکه مسافرت‌ها در پی شیوع بیماری منحوس کرونا کم شده‌اند که این موضوع نفع اقتصادی و جانی برای همگان به‌دنبال دارد.

 

نماینده مردم قائم شهر


ادیانی دیگر آثار مثبت کرونا را مرتبط با مسائل زیست‌محیطی عنوان کرد و گفت: کاهش مصرف بنزین از دیگر آثار مثبت تحمیل‌شده ازسوی کرونا است چراکه نسبت به سال گذشته در این ایام، روزانه حدود 50میلیون لیتر کمتر بنزین مصرف می‌شود که اگر ضربدر قیمت یک لیتر فوب خلیج فارس شود میلیاردها دلار یا تومان برای کشور عایدی اقتصادی دارد البته درصورتی که بتوان بنزینِ صرفه‌جویی‌شده را صادر کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم در این شرایط از مجلس، دولت و دستگاه قضا انتظاراتی دارند، اظهار کرد: اگرچه دولت قدم‌هایی برای مردم برداشته است اما افراد روزمزد، کارگران، دستفروش‌ها و واحدهای تولیدی خرد مدت‌هاست نه‌تنها آورده‌ای نداشتند بلکه باید مالیات، اقساط بانکی و عوارض را نیز پرداخت کنند که دولت باید گام‌هایی نیز برای رفع این مشکلات بردارد.

به‌گفته ادیانی، مجلس نیز باید بازنگری و واکاوی قوانین موجود را در دستور کار خود قرار دهد و اجازه جابه‌جایی برخی از ردیف‌ها را به دولت دهد تا خسارت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ناشی از ویروس جبران شود.

منیع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!