دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
تولید خودروهای مجهز به موتور پایه گازسوز EF7 افزایش یابد
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
گرندکس
وزیر نفت پس از بازدید سورن گازسوز:

تولید خودروهای مجهز به موتور پایه گازسوز EF7 افزایش یابد

پرشین خودرو: وزیر نفت خواستار تولید بیش‌تر خودروها با موتور پایه گاز سوز EF7 با هدف جایگزینی 20 تا 30 میلیون متر‌مکعب گاز طبیعی با بنزین شد.

به گزارش پرشین خودرو، بیژن زنگنه، با بیان این مطلب و با اشاره به همکاری مشترک این وزارت نفت با شركت ایران خودرو در توسعه اولین موتور پایه گازسوز EF7، از خودرو سورن گازسوز ایران خودرو با پیمایش 400 كیلومتر در پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کرد و این خوددرو مورد توجه و استقبال وی قرار گرفت.

وی سوخت ملی ایران را گاز طبیعی اعلام و از علاقه وزارت نفت به توسعه موتورهای پایه گازسوز نیمه‌ سنگین و سنگین خبر داد و گفت: گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوخت دیزل در حمل و نقل تجاری باشد.

 

سورن پایه گازسوز


در ادامه مهدی رجبعلی مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو، اظهار کرد: سورن گاز سوز با پیمایش بالا از دو جهت مطلوبیت برای مشتری را بالا برده است.

وی ادامه داد: اول،‌ این خودروها تنها از طریق گاز می‌توانند بیش از 400 کیلومتر پیمایش داشته باشند و عملا تعداد مراجعه رانندگان به جایگاه‌های توزیع CNG کمتر می‌شود. دوم،‌ مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و فضای صندوق آن کاملا در دسترس بوده و باز است.

یادآور می شود که وزیر نفت روز 14 فروردین ماه در حاشیه امضای قرارداد تجاری‌سازی محصولات میکرو سی‌اچ‌پی در پژوهشگاه صنعت نفت از خودرو سورن گازسوز ایران‌خودرو با پیمایش بالا بازدید کرد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!