پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با نصب نشانه‌ها در مترو
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
اجاره خودرو

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با نصب نشانه‌ها در مترو

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با نصب نشانه‌هایی در مترو پایتخت خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، فرنوش نوبخت با اشاره به استقبال شهروندان از مترو برای سفرهای درون شهری گفت: محل نشستن و ایستادن مسافران در قطارها، پله برقی‌ها، مقابل باجه‌های فروش بلیت و دستگاه‌های خودپرداز در ایستگاه‌های خطوط مترو را علامت گذاری کرده ایم و این نشانه‌ها به صورتی نصب خواهند شد که دقت مسافران را برای رعایت فاصله اجتماعی جلب کند.

او همچنین از تهیه بنرها و پوسترهایی با موضوع رعایت فاصله اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح‌ها در تمامی ایستگاه‌ها و خطوط هفتگانه مترو نصب شده‌اند.


مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: اگر پروتکلی برای تردد در سطح شهر و یا ممانعت برای خروج از منازل وجود نداشته باشد استفاده از مترو نیز همانند دیگر وسایل حمل و نقل عمومی انجام می‌گیرد و تعداد مسافران نیز روز به روز افزایش می‌یابد، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم مانع استفاده شهروندان از مترو شویم یا برای این موضوع مأمور پیش‌بینی کنیم و تنها راه اجرای موفق این طرح همکاری شهروندان و مسافران در مترو رعایت فاصله اجتماعی است.

 

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو


نوبخت با اشاره به اینکه ما در شرکت بهره برداری مترو برای اجرای طرح‌رعایت‌فاصله اجتماعی با نصب بر چسب‌هایی سعی کرده‌ایم تا این حساسیت را در بین شهروندان و مسافران ایجاد کنیم که حداقل اگر مجبور به بیرون آمدن از خانه و استفاده از مترو هستند فاصله ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود.


نوبخت تصریح کرد: تمهیداتی همچون ضدعفونی قطارها، ایستگاه‌ها و پایانه‌ها هر روز در چندین نوبت و به صورت مستمر برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌شود، ولی رعایت موضوعات بهداشتی توسط خود مسافران بسیار حائز اهمیت است.

‌او خاطرنشان کرد: با توجه به تصمیم حضور ۵۰ درصدی کارکنان ادارات در روزهای آینده با افزایش مسافر روبرو هستیم و با توجه به اینکه مترو وسیله حمل و نقل انبوه‌بر است و شرایط آن با سایر وسایل حمل و نقل عمومی متفاوت است باید رعایت فاصله اجتماعی توسط شهروندان مورد توجه قرار گیرد. امیدوارم مسافران مترو با آموزش‌هایی که این روزها از طریق مختلف ارائه داده شده هوشمندانه خودشان فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!