پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
تولید 15 هزار خودرو برقی و هیبریدی در سال 99
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
اجاره خودرو
وزیر صنعت وعده داد:

تولید 15 هزار خودرو برقی و هیبریدی در سال 99

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری، 15 هزار دستگاه خودرو برقی و هیبریدی، و همچنین 50 هزار موتورسیکلت برقی تولید خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی، با بیان این مطلب از تعریف 5 پروژه بزرگ در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان در سال "جهش تولید" خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبت خجسته عید نیمه شعبان در خصوص ضرورت جهش تولید به عنوان یک عامل حیاتی در کشور و مسئولیت مسئولان و فعالان جوان در عرصه علم و فناوری گفت: در برنامه های تدوین شده از سوی وزارت صمت برای سال جهش تولید، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت این وزارتخانه در سال 99 و به عنوان فرصتی برای تحقق حداکثری اهداف "جهش تولید"، مد نظر قرار گرفته است.

رحمانی افزود: برای این محور مهم، 5 پروژه مشخص با همکاری معاونتهای علمی و سازمان های توسعه ای و فناوری وزارتخانه طراحی شده است که فراخور شرح وظایف خود مکلفند از ظرفیت های مختلف کشور اعم از ظرفیت های لجستیکی، علمی و نوآورانه نیروی انسانی به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: طراحی و استقرار مدل چرخه مدیریت بهره وری، اجرای طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (طرح ملی تاپ)، ایجاد هاب تبادل فناوری در داخل و خارج از کشور، ارتقای بهره وری از طریق بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف تولیدی، حمایت از تولید خودروهای برقی و هیبریدی و موتور سیکلت های برقی، به عنوان سر فصل های اقدامات وزارت صمت برای توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان در دستور کار هستند.

 

تیبا برقیتولید 15 هزار خودرو برقی و هیبریدی و 50 هزار موتورسیکلت برقی

رحمانی تصریح کرد: در این 5 پروژه تعریف شده، اندازه گیری و بهبود بهره وری عوامل تولید در 20 بنگاه بزرگ صنعتی، توانمندسازی حداقل 8 هزار بنگاه اقتصادی، تمرکز در تبادل فناوری های نوین در سطح کشور و بین المللی، اجرای حداقل 100 پروژه در حمایت از رسوخ فناوری‌های ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان به صنعت، ایجاد مراکز تحول انقلاب صنعتی چهارم، بازسازی و نوسازی حداقل 50 واحد صنعتی بزرگ، بازسازی و نوسازی حداقل 1500 واحد صنفی تولیدی، و تولید 15 هزار خودرو برقی و هیبریدی همچنین تولید 50 هزار موتورسیکلت برقی مدنظر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در چارچوب عملیاتی کردن این برنامه ها معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، سازمان های توسعه ای همچون گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، معاونت بازرگانی داخلی وزارتخانه، معاونت امور صنایع، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، معاونت طرح و برنامه، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و استارتاپ ها، معاونت امور معادن و صنایع معدنی به عنوان مجری و همکار پای کار خواهند بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!