دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تعویض سیستم تهویه قطار مترو فعلا ممکن نیست
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
اجاره خودرو
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران:

تعویض سیستم تهویه قطار مترو فعلا ممکن نیست

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: سامانه تهویه مترو برای حالت‌های عادی تعبیه شده است وامکان تعویض سیستم تهویه قطارها را در این شرایط وجود ندارد.

به گزارش پرشین خودرو، فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در نشست خبری مجازی گفت: شرکت بهره برداری مترو تهران از ابتدای اسفندماه همچنان مشغول فعالیت است و اکنون با ظرفیت بهمن ماه در حال خدمات رسانی است.

او با اشاره به اینکه اخیراً اعلام شد مترو محل شیوع و انتقال بیماری است گفت: شرایط مترو دائماً رصد می‌شود، اگرچه که انتظارات از مترو زیاد است، اما اقدامات بسیاری انجام می‌شود و با حداکثر توان به شهروندان خدمات رسانی می‌کنیم.

نوبخت در خصوص اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: تا امروز ۸۰ درصد قطارها و ایستگاه‌ها در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی نشانه گذاری شده اند و تا فردا قطعاً در تمامی ایستگاه‌ها نشانه گذاری اجرا خواهد شد.

او در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های رئیس شورای شهر مبنی بر خطرناک بودن سیستم تهویه قطارها در انتشار ویروس گفت: سامانه تهویه مترو برای حالت‌های عادی تعبیه شده است و بخشی از هوا را فیلتر می‌کنند و مجدداً به قطار باز می‌گردانند و در همه دنیا اینگونه است. امکان تعویض سیستم تهویه قطارها را در این شرایط وجود ندارد و ما تابع سیاست‌های کلی ستاد مقابله با کرونا هستیم و از وزرات بهداشت خواهش می‌کنم به موضوع فاصله گذاری اجتماعی در مترو ورود کند و ما اندازه گیری های لازم را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در پاسخ به سوالی در خصوص تعدیل نیرو در مترو گفت: اصلاً تعدیل نیرو نداریم و در برنامه‌های ما هم چنین مسأله‌ای مطرح نیست و دلیلی ندارد پرسنل ما با چنین نگرانی روبرو شوند.

او در خصوص افزایش تعداد قطارها و کاهش سرفاصله‌ها گفت: هرچه در توان داریم به کار گرفته ایم. برای کاهش سرفاصله نیازمند تأمین ناوگان و تجهیزات لازم هستیم، اما محدودیت‌هایی وجود دارد و واردات قطعات یدکی سخت شده است.

او در خصوص افزایش مسافران در ایستگاه های مترو گفت: خطوط ۱ و ۲ و ۴ از سال گذشته سرفاصله قطارهای آن به کمتر از ۳.۵ دقیقه رسیده ولی در خطوط ۳، ۶ و ۷ هنوز انجام نگرفته است؛ چراکه محدودیت قطار داریم.

 

مترووی در مورد آمار مسافران مترو گفت: در پنجم اسفند یک میلیون و ۱۱۳ هزار مسافر داشتیم که این آمار در ۲۶ اسفند به ۴۳۸ هزار نفر تقلیل یافت و روز گذشته نیز ۳۳۸ هزار نفر مسافر داشتیم. مترو با ظرفیت ثابت در حال جابجایی است و هرچقدر ادارات و بازار باز شوند، مراجعه بیشتر خواهد شد، اما با تمام ظرفیت مشغول به کار هستیم.

نوبخت درباره تراکم جمعیت در ایستگاه‌های تقاطعی و برنامه‌هایی که برای کاهش تراکم در این ایستگاه‌ها در نظر گرفته شده است گفت: در ایستگاه‌های تقاطعی، همچون دروازه دولت، شادمان، تئاتر شهر و امام خمینی با حجم انبوهی از مسافر مواجه هستیم و از مسافران خواهش می‌کنم فاصله‌ها را رعایت کنند تاکنون چیزی ندیدم که بتوانیم مسافران را در ایستگاه‌های تقاطعی کنترل کنیم و شبکه‌های مترو برای یک سیستم دینامیک طراحی شده است و نمی‌توانیم مردم را در ایستگاه‌ها متوقف کنیم چرا که پشت سر آنها مسافران بعدی وارد می شوند و مردم باید خودشان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

او ادامه داد: یا باید زمان حضور مسافران گسترش یابد و ساعت کار ادارات شناور شود و یا تعداد قطارها را افزایش داد و ما با حداکثر توان در حال ارائه خدمات هستیم.

نوبخت در خصوص اجباری شدن توزیع ماسک در مترو گفت: امکان تأمین ماسک را نداریم، چرا که نه بودجه آن را داریم و سازمانی را نمی‌شناسیم که ماسک را به صورت رایگان در اختیار قرار دارند.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص ارائه کارت هدیه یک میلیون تومانی در بین دست فروشان مترو گفت: ما از دست فروشان آمار جدیدی در حال حاضر نداریم. شبکه خدمات به این افراد نیز وجود ندارد، ولی پیش از اینکه طرح مقابله با دست فروشان صورت گرفته بود آماری از آنها تهیه شد که برای کمک بنیاد مستضعفان این آمارها را ارائه دادیم.

نوبخت در مورد آمار مبتلایان به کرونا در مترو گفت: در میان همکاران ما ۳۵ نفر مبتلا به کرونا شدند و خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از فوت نداشتیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!