پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
مجوز فرود پروازهای ماهان ایر در اسپانیا لغو شد
۱۵:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
اجاره خودرو

مجوز فرود پروازهای ماهان ایر در اسپانیا لغو شد

پرشین خودرو: عمر کوتاه پروازهای تهران به بارسلونا، با لغو ناگهانی مجوز فرود پروازهای ماهان ایر در اسپانیا به پایان رسید.

به گزارش پرشین خودرو، اسپانیا، به پروازهای ماهان ایر اجازه فرود در فرودگاه های خود را نمی دهد؛ به نظر می رسد دلیل این موضوع بیشتر سیاسی باشد تا موضوعی مرتبط با مسائل امنیتی و قانونی.


ماهان ایر به بارسلونا پرواز داشت اما زمانی که اسپانیا در اواخر ماه مارس به طور ناگهانی مجوز این ایرلاین را لغو کرد، مجبور شد که این مسیر هوایی را کنار بگذارد.


منابع آگاه به صورت غیررسمی می گویند که این اقدام بخشی از اقدامات گسترده تر برای منزوی کردن ایران است.

یک گزارش در CH Aviation نشان می دهد که ابطال حق فرود (این خط هوایی) به دنبال درخواست دولت آمریکا برای منزوی کردن ایران بوده است.

به نوشته سیمپل فلایینگ، این خدمات هوایی کوتاه مدت قربانی ملاحظات سیاسی شده است.

آمریکا تلاش های بسیاری برای منزوی کردن ایران کرده اما دست از تلاش برای تاثیر گذاشتن بر کشورهای دیگر نظیر کشورهای اروپایی به منظور توقف روابط با ایران برنداشته است.

 

ماهان ایربر اساس گزارش روزنامه اسپانیایی لا ونگوآردیا، آخرین پرواز ماهان ایر که بارسلونا را ترک کرده است به 23 ماه مارس باز می گردد. پیش از این تاریخ، میان تهران و بارسلونا، دو بار در هفته پرواز وجود داشت.

این مسیر هوایی، عمر بسیار کوتاهی داشت زیرا از ماه ژانویه شروع به فعالیت کرده بود.

به نوشته این روزنامه، تنها 30 درصد صندلی های پرواز پر می شده است و فرودگاه بارسلونا از کم شدن مسافران برای تعمیر پایانه ای که ماهان ایر از آن استفاده می کرده است، سواستفاده کرده و این امر سبب شده تا ماهان ایر این مسیر را کنار بگذارد.

اما منابع فرودگاهی می گویند که دلایل سیاسی است. امریکا ماهان ایر را به استفاده از هواپیماهایش برای حمل سلاح و تجهیزات به سوریه و یمن و همکاری با حزب الله متهم کرده است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!