جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۶ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
بررسی مشکلات قطعه سازی و خودروسازی بم در وزارت صنعت
۱۵:۱۶ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

بررسی مشکلات قطعه سازی و خودروسازی بم در وزارت صنعت

پرشین خودرو: مشکلات قطعه سازان و خودرسازان منطقه اقتصادی بم با حضور معاون امور صنایع، مدیر تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرماندار بم، خودروسازان و قطعه سازان این منطقه در نشستی بررسی شد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این نشست با اشاره به مهمترین دغدغه صنعتگران در سال جهش تولید از پیگیری تسریع در تامین نقدینگی به این بخش خبر داد و گفت: نیاز سرمایه در گردش صنایع در سال گذشته 360 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود که با تلاش بانک مرکزی و‌ موسسات بانکی و مالی بخشی از آن تامین شد .

وی تصریح کرد: در سال جاری نیز نیاز سرمایه در گردش واحدهای صنعتی در بخش های مختلف حدود 500هزار میلیارد تومان برآورد شده است که با توجه به برخی از محدودیت های موجود سیستم پولی و بانکی باید بخشی از منابع مورد نیاز واحدهای صنعتی از طریق ابزارهای نوین تامین شود.

 

بررسی مشکلات صنعت قطعه سازی

صادقی نیارکی با اشاره به ضرورت بهره مندی از پتانسیل های جدید برای تامین منابع مالی و انتقال ارز، خاطر نشان کرد: حدود 33 هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق منابع طرح رونق تولید و تبصره ۱۸ به صنایع پرداخت شده است که این میزان تنها بخش کوچکی از سرمایه در گردش مورد نیاز صنعتگران است.لذا با استفاده از ابزارهای نوین تامین منابع مالی بایدبه نقدینگی مورد نیاز به واحدهای صنعتی تزریق شود.

وی در پایان خواستار همکاری سیستم پولی –بانکی جهت تسریع در ارایه اعتبارات مورد نیاز به بخش صنعت شد و گفت: رفع مشکلات مربوط به خودروسازان و قطعه سازان شهرستان بم طی مذاکره با بانک های عامل از طریق دفتر تامین مالی وزارت متبوع مورد پیگیری مجدد قرار خواهد گرفت و امیدوارم در آینده ای نزدیک تمهیداتی برای تسریع در این روند پیش بینی شود.

در این نشست که نمایندگانی از صنعت قطعه سازی و خودروسازی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، ریگان خودرو و ... حضور داشتند، ضمن تاکید برتسریع در تزریق نقدینگی به صنعتگران این منطقه صنعتی، خواستار بازنگری در برخی از قوانین مقررات و رفع چالش های پیش روی صنعتگران شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!