چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
مشکلات بوئینگ و ایرباس درپی سقوط قیمت نفت
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
اجاره خودرو

مشکلات بوئینگ و ایرباس درپی سقوط قیمت نفت

پرشین خودرو: پاندمی ویروس کرونا باعث ورشکستگی ایرلاین‌ها و رکود اقتصاد جهان شده و حالا اشباع بی‌سابقه بازار نفت و سقوط تاریخی قیمت آن هم، به مشکلات پیش روی بوئینگ و ایرباس افزوده است.

به گزارش پرشین خودرو، پاندمی ویروس کرونا باعث ورشکستگی ایرلاین‌ها و رکود اقتصاد جهان شده و حالا اشباع بی‌سابقه بازار نفت و سقوط تاریخی قیمت آن هم، به مشکلات پیش روی بوئینگ و ایرباس افزوده است.

این دو شرکت بزرگ که بازار هواپیمای جهان را قبضه کرده‌اند، چندین دهه گذشته را صرف جذب سفارشات ساخت هواپیماهایی نمودند که از لحاظ مصرف سوخت به صرفه هستند.

ریچارد ابولفیه، تحلیل‌گر صنعت هوانوردی و معاون گروه تیل، می‌گوید: چیزی که این صنعت را در بحران مالی بزرگ سال ۲۰۰۸ سرپا نگاه داشت، این بود که در آن زمان قیمت نفت در حال افزایش بود و در آن سال رکورد زد.

 

سوخت هواپیما

 

افزایش قیمت نفت می‌تواند فروش هواپیماهای با مصرف سوخت پایین‌تر را تقویت کند، برعکس این امر برای خودروهای بزرگ شخصی مانند خودروهای شاسی بلند رخ می‌دهد؛ این خودروها با پایین آمدن قیمت نفت بهتر فروش می‌روند.

ایربایس ای ۳۲۰ نئو و بوئینگ ۷۳۷ مکس که هر دو پرفروش‌ترین هواپیمای بدنه باریک این دو غول هواپیماسازی هستند، در واقع بعد از بحران مالی بزرگ جهان که قیمت‌های سوخت در حال رشد بودند طراحی و ساخته شدند و در آن زمان ایرلاین‌ها به شدت به دنبال هواپیمایی بودند که به آنها در کاهش هزینه سوخت کمک کند.

اما این تولیدکنندگان بزرگ دیگر این برهه اوج فروش خود را از دست داده‌اند و به نظر می‌رسد این شرایط حداقل در سال ۲۰۲۱ هم پابرجا باشد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!