جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
یعنی توان تولید 400 هزار تاکسی استاندارد نداریم؟
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
اجاره خودرو
رئیس سازمان تاکسیرانی:

یعنی توان تولید 400 هزار تاکسی استاندارد نداریم؟

پرشین خودرو: رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با انتقاد شدید نسبت به خودروهای نامناسبی که برای تاکسیها در نظر گرفته می شود، گفت: این خودروها رانندگان تاکسی را مستهلک کرده و آنها پشت فرمان پوسیده می شوند.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد احمدی بافنده روز یکشنبه در مراسم سی و دومین سالروز تاسیس سازمان تاکسیرانی با انتقاد از خودروهای نامناسبی که وزارت صنایع در اختیار ناوگان تاکسیرانی قرار می دهد، گفت: چرا سازمان بازرسی کشور به این موضوع ورود نمی کند و حق رانندگان تاکسی را نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: همه اختیارات تغییر ناوگان تاکسیرانی برعهده من نیست و ما مرجع تصمیم گیر کم اختیار هستیم، اما رانندگان تاکسی ما چه گناهی کردند که در صندلیهایی بنشینند که مسافران را در چند دقیقه ای که در تاکسی هستند آزار می دهد. چرا رانندگان تاکسی ما برای به دست آوردن لقمه ای نان بخور و نمیر باید 15 ساعت در این خودروهای نامناسب کلاژ و ترمز بگیرند رانندگان ما در این خودروها نابود می شوند.

احمدی بافنده تاکید کرد: ما کشور فقیری نیستیم و جزء 16 کشور تولیدکننده خودرو هستیم یعنی توان تولید 400 هزار تاکسی استاندارد را برای کل کشور نداریم؟

وی با اشاره به برخی از انتقادات مسافران در خصوص عدم استفاده از کولر در تابستان گفت: چرا رانندگان ما از کولر استفاده نمی کنند، مگر کسی حاضر می شود به خودش رنج تحمیل کند این نشان دهنده ضعف خودروی ماست و باید وزارت صنایع حق رانندگان تاکسی را بدهد و مطمئن باشید اگر خودروی رانندگان تاکسی افزایش کیفی پیدا کند، در روح، روان و کیفیت خدمات آنها نیز تاثیر می گذارد.

رایزنی برای حل مشکل بیمه رانندگان بالای 50 سال

رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به تلاش این سازمان برای حل مشکلات بازنشستگی رانندگان بالای 60 سال گفت: تلاش می کنیم این رانندگان که به لحاظ جسمی دیگر امکان کار کردن ندارند را با حقوق 380 تا 400 هزار تومان بازنشسته کنیم.

وی ادامه داد: جمعیت 15 هزار نفری رانندگان بالای 50 سال متاسفانه از هیچ گونه بیمه خدماتی برخوردار نیستند، این در حالی است که این زمان آغاز مشکلات جسمی آنها است.

قانون برای رفع مشکلات مردم است در غیر این صورت باید اصلاح شود

احمدی بافنده در بیان اینکه سازمان بیمه تامین اجتماعی به دلیل آنکه بیمه کردن افراد بالای 50 سال خلاف قانون است، گفت: قانون برای حل مشکلات مردم است، چرا این قانون نمی تواند مشکلات این نوع رانندگان را حل کند؟ پس باید ساز و کاری برای رفع مشکل قانونی بیمه رانندگان بالای 50 سال فراهم شود.

رانندگان از مسکن مهر استقبال کنند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه رانندگان تاکسی که در ایام دهه فجر از فرصت خرید مسکن مهر استفاده کردند، در حال حاضر خانه دار هستند، گفت: تاکید می کنم از فرصت باقیمانده استفاده کنید زیرا در حال حاضر تمامی خانه های یک خوابه و دو خوابه مسکن مهر در پرند به فروش رسیده هرچند ما تلاش می کنیم این امکان همچنان برای رانندگان تاکسی فراهم شود که از خانه های سه خوابه استفاده کنند و پول پیش پرداختی نیز کاهش پیدا کند.

تشکیل تیم حقوقی برای مشکل رانندگان تاکسی

احمدی بافنده در ادامه این همایش با اشاره به تشکیل تیم حقوقی در این سازمان برای رفع مشکلات حقوقی رانندگان تاکسی گفت: اگر راننده تاکسی امکان گرفتن وکیل برای مشکلات خود را نداشت این تیم می تواند به مشکلاتش رسیدگی کند.

به گفته وی چند تن از رانندگان تاکسی در حال حاضر به دلیل عدم بیمه شخص ثالث در زندان گرفتار هستند.

احمدی بافنده با اشاره به اینکه مشکلات رانندگان تاکسی اولویت بندی شده است، گفت: در پی حل مشکلات رانندگان هستیم اما مشکلات اساسی تر آنها در اولویت ما است.

افزایش اختیارات شرکتهای خصوصی

احمدی بافنده در ادامه با اشاره به تمرکز ارائه خدمات در شرکتهای خصوصی گفت: پیش از این خدمات در شرکتهای خصوصی مراکز تاکسیرانی در مناطق و خود سازمان تاکسیرانی پراکنده بود اما پیش‌بینی شده است همانند دفاتر پلیس + 10 این خدمات در شرکتها متمرکز شود تا کار با سرعت و کیفیت بیشتری دنبال شود و رانندگان تاکسی نیز اگر انتقاد و مشکلی در جهت خدمات ‌رسانی در این شرکتها دارند به سازمان اطلاع دهند تا به شدت با آنها برخورد کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بافنده
نظر بینندگان
!
!
!