یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
چهارمین نسل فوکوس RS معرفی شد
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
اجاره خودرو

چهارمین نسل فوکوس RS معرفی شد

پرشین خودرو: یکی از سخنگو‌های شرکت فورد گفته است که برنامه‌ای برای تولید فوکوس RS جدید ندارند. این اظهارنظر رسمی پس از گمانه‌زنی‌های فراوان درباره آینده‌ی این خودرو به خاطر قوانین آلایندگی سفت‌وسخت قاره اروپا منتشر می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، از زمان معرفی چهارمین نسل فوکوس در دو سال پیش طرفداران این برند منتظر تولید فوکوس RS پرفورمنس بوده‌اند، اما تابستان سال پیش بود که شایعاتی درباره تولید این خودرو با قوای محرکه هیبریدی به گوش رسید. اخیراً نیز خبر‌هایی درباره عدم تولید این خودرو منتشر شده بود که سرانجام فورد به‌صورت رسمی اعلام کرد خبری از فوکوس RS جدید نخواهد بود.

 

فوکوس RS

اما دلیل این تصمیم چیست؟ سخنگوی فورد می‌گوید به خاطر استاندارد‌های آلایندگی اروپا و هزینه‌های بالای تولید قوای محرکه پاک‌تر و قوی‌تر برای فوکوس RS، تولید چنین خودرویی در دستور کار قرار ندارد. این خودروساز آمریکایی توجیه اقتصادی برای محصولی کم تیراژ با قوای محرکه الکتریکی شده نمی‌بیند و بنابراین هرگونه احتمال تولید فوکوس RS هیبریدی با قدرت ۴۰۰ اسب بخار از بین می‌رود.

فوکوس RS

این خبر اگرچه ناامید کننده است، اما غیر منتظره نیست. مشکلات احتمالی مربوط به قوای محرکه اولین بار در ماه آگوست منتشر شد و چندی بعد هم هزینه‌های بالای تولید چنین خودرویی مزید بر علت شد تا فورد عطای آن را بر لقایش ببخشد.

بدون تولید فورد فوکوس RS مدل فوکوس ST داغ‌ترین عضو این خانواده خواهد بود. تنها امید برای تولید فوکوس RS در آینده پیشرفت تکنولوژی‌ای است که هزینه کم و پرفورمنس و راندمان بالایی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!