پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
مراجعه به مراکز معاینه فنی 400 درصد افزایش یافت
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
اجاره خودرو

مراجعه به مراکز معاینه فنی 400 درصد افزایش یافت

پرشین خودرو: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از افزایش 400 درصدی مراجعه رانندگان به مراکز معاینه فنی طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، حسین مقدم مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران، درباره آمار مراجعه به مراکز معاینه فنی طی روزهای گذشته در پایتخت، اظهار داشت: پلیس راهور پیش از این اعلام کرد که خودروهای فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت اعمال قانون نمی‌شوند که بر همین اساس میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی کاهش یافت ولی طی هفته گذشته تا کنون این آمار نسبت به هفته‌های قبل تغییر کرده و 400 درصد میزان مراجعات افزایش یافته است.

وی افزود: در 2 تا 3 هفته اول فروردین روزانه 1500 راننده خودرو برای انجام معاینه فنی مراجعه می‌کردند که در حال حاضر میزان مراجعات در طول یک روز به 6 هزار مورد می‌رسد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ادامه داد: البته میزان مراجعات هنوز نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر است چرا که سال پیش در همین روزها میزان مراجعات 9 هزار مورد در طول روز بود.

مقدم با اشاره به اینکه برخی از مراکز معاینه فنی نسبت به قبل شلوغ‌تر شده است گفت:‌در این مراکز ممکن است رانندگان 40 دقیقه تا یک ساعت در صف انتظار باشند البته مراجعات در حد ازدحام نیست و فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر بوده و رعایت شرایط ایمنی و بهداشتی نیز در همه مراکز اجرا می‌شود.

 

مراکز معاینه فنی

 

وی خاطرنشان کرد: رانندگان در مدت زمان انتظار لازم نیست از خودروهای شخصی خارج شوند و تنها 5 تا 6 دقیقه ممکن است راننده از خودروی خود خارج شود که برای این موضوع نیز چاره‌ای اندیشیده شده و فاصله‌گذاری به صورت تعیین نقطه و علامت در طول مسیر مشخص شده است.

مقدم گفت: از اول تا 5 اردیبهشت 25 هزار و 150 خودرو معاینه فنی دریافت کردند و در فروردین امسال 82 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که البته این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 50 درصد کمتر شده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران تأکید کرد: خودروهای مشمول معاینه فنی در سال جاری شامل خودروهای تولید داخل 94 و قبل از آن و خودروهای وارداتی 2015 و قبل از آن همچنین خودروهای عمومی با سال تولید 97 و قبل از آن است.

وی در پاسخ به این پرسش که آمار ابتلا به کرونا در مراکز معاینه فنی چه تعداد بوده است گفت:‌خوشبختانه تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا یا مشکوک به این بیماری در مراکز معاینه فنی نداشته‌ایم.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!