پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۴ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
​لوتوس با قدرت خرید مردم سازگار می‌شود
۱۰:۰۴ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

​لوتوس با قدرت خرید مردم سازگار می‌شود

پرشین خودرو: آن چه از لوتوس در ذهن ها باقی است، سوپركارهای بسیار گران قیمت و خودروهای مخصوص مسابقه است، اما حالا كه صاحب این برند، یك كمپانی چینی است، به تدریج خودروهایی عرضه خواهد كرد كه با قدرت خرید مردم سازگاری داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، برند لوتوس، كه حالا زندگی جدیدی را با مالكیت كمپانی خودروسازی چینی «جیلی» آغاز كرده است، برنامه های جدیدی در سر دارد. فیل پوفام، مدیر عامل لوتوس در مصاحبه با بلومبرگ خبر از یك سوپركار برقی منحصر به فردی به نام لوتوس اویجا Lotus Evija داده بود كه 2 میلیون دلار قیمت گذاری شده و از آن فقط 130 دستگاه تولید می شود. اما برنامه ای كه جیلی بعد از خرید این برند برای آن دارد تولید خودروهای قابل خریدتر با قیمت های 67 تا 110 هزار دلار است كه هنوز نام یا مدل آن مشخص نشده است.

برند لوتوس معروف به تولید خودروی مسابقه ای مخصوص گراند تور و فرمولا1 است اما آن چه جیلی از آن می خواهد یك خودروی برای زندگی واقعی مردم در خیابان ها است. این خودروی جدید لوتوس كه قرار است قابل خریدتر برای مردم باشد، آخرین خودروی احتراق داخلی یا درون سوز بنزینی است كه لوتوس طراحی و عرضه خواهد كرد، بعد از آن لوتوس به دنبال قوای محركه با سوخت های جایگزین خواهد بود. الیجا كه مدیر عامل لوتوس از آن صحبت به میان آورده است قوای محركه تمام الكتریك دارد.

لوتوس

در صورت تحقق این برنامه و عرضه خودروهای ارزان تر، لوتوس 5000 دستگاه خودرو در سال تولید می كند كه مردم عادی هم قدرت خرید آن را داشته باشند. حالا كه صاحب این برند تغییر كرده و یك كمپانی چینی است، در آینده به احتمال زیاد نمی تواند به سگمنت خودروهای اسپورت اكتفا كند و باید وارد سگمنت های جدید بازار شود. به احتمال زیاد با مدیریت جدید و نوع نگرش جیلی، لوتوس در آینده خودروی شاسی بلند، یا سدان اسپورت طراحی و عرضه خواهد كرد.

چین كه چند سالی است بزرگترین بازار خودروی دنیا است، برای آن كه سری در میان سرها داشته باشد و برندهای خودروسازی مطرحی در دنیا داشته باشد، به تدریج برندهای بسیار معروف اما در حال ورشكستگی را خریداری می كند و از نام، تجربه و پتانسیل های آن ها بهره مند می شود.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
لوتوس
نظر بینندگان
!
!
!