چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
جزئیات اختصاص اعتبار مالی معادل سهمیه مازاد بنزین به ایثارگران
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

جزئیات اختصاص اعتبار مالی معادل سهمیه مازاد بنزین به ایثارگران

پرشین خودرو: مدیر کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزئیات اختصاص اعتبار معادل افزایش سهمیه بنزین به ایثارگران واجد شرایط را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، محمود تبریزی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در راستای انجام سهمیه‌بندی سوخت در کشور گفت: با انجام رایزنی‌های لازم و جلسات متعدد کارشناسی بنیاد شهید و امور ایثارگران با شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، نهایتاً در جلسه کارگروه سوخت در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ با حضور نمایندگان وزارت نفت و کشور مصوب شد، روزانه ۲۰۰ هزار لیتر به ایثارگران واجد شرایط تخصیص داده شود.

وی ادامه داد: بر این اساس جانبازان ۷۰ درصد ویژه ماهیانه ۲۷۰ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۸۰ لیتر بنزین، سایر جانبازان ۷۰ درصد ماهیانه ۲۲۵ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۵۰ لیتر بنزین، جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد ماهیانه ۱۸۰ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۲۰ لیتر بنزین و تعدادی از فرزندان شهدا و جانبازان بین ۲۵ تا ۴۹ درصدی که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای ضایعات جسمی و حرکتی هستند و توانایی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی را ندارند ماهیانه ۱۳۵ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۹۰ لیتر بنزین سهمیه سوخت خواهند داشت که هرماه در کارت‌های بانکی آنها شارژ خواهد شد.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد تأکید کرد: چهار رقم آخر شماره ملی ایثارگر به‌عنوان رمز استفاده از این اعتبار است و هر یک از کارت‌های بانکی افراد مشمول صرفاً در جایگاه‌های سوخت‌گیری در سطح کشور قابل‌استفاده است. کارت‌های بانکی ایثارگران بر اساس سهمیه در نظر گرفته‌شده به‌صورت مستمر و ماهیانه از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران شارژ خواهد شد.

 

سهمیه بنزین

وی افزود: جانبازان عزیزی که دارای پلاک ویلچر هستند طی مراحل قبلی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ۴۰ لیتر سهمیه سوخت را دریافت کرده‌اند و این میزان از اعتبار سهمیه جدید آنها توسط شرکت مذکور کسر خواهد شد.

تبریزی خاطرنشان کرد: ایثارگران واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی سامانه سماس SAMAS.MOI.IR با وارد نمودن کد ملی خود از مشمول بودن و میزان اعتبار تخصیصی خود مطلع شوند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد با اشاره به شیوع بیماری کرونا و آسیب‌پذیری برخی اقشار ایثارگران گفت: همانگونه که مسئولان بنیاد درخواست کرده‌اند امیدواریم ایثارگران عزیز تا حد امکان در منزل بمانند و در صورت ضرورت نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از منزل خارج شوند و با توجه به سهمیه سوخت تخصیصی از عزیزان ایثارگر درخواست می‌شود برای ترددهای ضروری نیز تا حد امکان به جای استفاده از حمل و نقل عمومی از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!