پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
فروش خودرو در حال بازگشت به شرایط عادی است
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

فروش خودرو در حال بازگشت به شرایط عادی است

پرشین خودرو: آخرین آمار و ارقام نشان می دهد كه فروش خودرو در حال بازگشت به ریل و بهبود است. تخفیف های بزرگ، پیش پرداخت های بسیار كم و مدت دار شدن اقساط، از عوامل اصلی روند بهبود است.

به گزارش پرشین خودرو، آخرین داده هایی كه جی دی پاورز منتشر كرده، خبری نسبتاً خوب در میان انبوهی از اخبار عالم گیر شدن ویروس كرونا است. اطلاعات این مؤسسه تحقیقاتی و نظرسنجی معروف در دنیا نشان می دهد كه مردم خرید خودرو را از سر گرفته اند، حتی در مكان هایی كه این ویروس بیشترین آثار خود را بر جای گذاشته است.

توماس كینگ از جی دی پاور در مصاحبه با سی ان بی سی گفته است: « اكنون در دوره ای قرار داریم كه فروش خودروهای نو از سر گرفته شده است. البته هنوز تقاضا برای خودرو به شدت پایین است اما خبر خوب این است كه سرعت روند كاهشی كم شده و روند بهبود به خود گرفته است».

بر اساس این داده ها ماه مارس بیشترین افت فروش را ثبت كرده چون در اكثر نقاط دنیا، از مردم خواسته شده كه در منزل شان بمانند. حالا كه ماه آوریل در حال پایان است، داده های فروش هم نشان می دهند آن طور كه خیلی از تحلیل گران اوضاع را وخیم پیش بینی كرده بودند ناامید كننده نیست. برای مثال در در میامی آمریكا هفته دوم آوریل 2020 نسبت به همین زمان در سال 2019 حدود 47 درصد كاهش فروش داشت در حالی كه در هفته سوم به 34 درصد بهبود پیدا كرد. در برخی نقاط مثل ایالت آریزونا كه در مقایسه با سال گذشته فقط 14 درصد افت فروش ثبت شده است.

 

فروش خودرو

 

دو مركز اصلی شیوع ویروس در آمریكا در دو شهر نیویورك و دیترویت بوده است. طوری كه افت فروش در نیوروك در دو هفته اول آوریل 80 درصد و در دیترویت 98 درصد به ثبت رسید. اما در هفته سوم به ترتیب 77 و 85 درصد شد كه نشان از بهبودی اوضاع دارد. البته اشتباه نشود، افت 80 و 98 درصدی در دو هفته اول آوریل هولناك است اما با توجه به این كه اوضاع، هر چند به كندی در حال بهبود است، جای امیدواری دارد.

ترس و وحشت از قفل شدن چرخ اقتصاد و زیان های هنگفت، برخی از فروشندگان را وادار به كارهای عجیبی كرده است، برای مثال برخی از نمایندگی ها پیش پرداخت خرید را به صفر رسانده و حتی فروش خودرو را تا 84 ماه قسط بندی می كنند. در چنین شرایطی، بسیاری از خریداران از این مزیت به وجود آمده حداكثر بهره را می برند.

البته خریداران با سن بالاتر از 55 سال در خانه هایشان مانده اند و بیشتر در دامنه سنی میانسال از این فرصت بهره می برند. ماه مه یكی از بهترین ماه ها است كه در سال های گذشته بیشترین فروش را به ثبت می رساند. حالا باید دید در ماه آینده سرعت بهبود و بازگشت فروش خودرو به حالت عادی تا چه حد انتظارها را برآورده خواهد كرد.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فروش خودرو
نظر بینندگان
!
!
!